معاون سازمان فنی و حرفه‌ای

آینده مشاغل و مشاغل آینده از دغدغه‌های حوزه حرفه‌آموزی است

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: مشاغل آینده و آینده مشاغل از وظایف اصلی حوزه مهارت‌آموزی است که باید آمادگی لازم برای آن ایجاد شود.  به گزارش بازارکار از ایرنا، امیر میمنت‌آبادی روز یکشنبه در آیین تودیع و معرفی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌استان سمنان در سالن همایش این اداره‌کل […]

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: مشاغل آینده و آینده مشاغل از وظایف اصلی حوزه مهارت‌آموزی است که باید آمادگی لازم برای آن ایجاد شود. 

به گزارش بازارکار از ایرنا، امیر میمنت‌آبادی روز یکشنبه در آیین تودیع و معرفی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌استان سمنان در سالن همایش این اداره‌کل افزود: استقبال دانش آموختگان دانشگاهی از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای نشاندهنده نیاز این بخش جامعه به تکمیل و ارتقای مهارت برای جذب در بازار کار است.

وی یادآور شد: درصد قابل توجهی از ورودی کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور، خروجی دانشگاه‌ها هستند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی حرفه‌ای ادامه داد: برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال پایدار و حمایت از بخش مردمی و غیردولتی، باید افراد ماهر در جامعه تربیت شوند که این امر از طریق آموزش فنی و حرفه‌ای امکانپذیر است.

وی ادامه داد: آموزش فنی و حرفه‌ای به خوبی قادر است مشکل نیروی کار و خلاء نیروی انسانی ماهر را حل کند و این ظرفیت در استان سمنان نیز وجود دارد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: امید می‌رود با تصویب نهایی اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ضمن تقویت منابع‌انسانی و مالی با حفظ و ارتقا جایگاه این سازمان در حوزه سیاستگذاری‌های کلان ملی، فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور توسعه یابد.

وی یادآور شد: پیگیری تخصیص اعتبارات دور اول سفر رییس جمهور به استان سمنان، تأثیر بسزایی در گسترش آموزش‌های مهارتی در این استان خواهد داشت و امید می‌رود در دور دوم سفر آیت‌الله رئیسی نیز اعتباراتی برای رفع نیازهای این حوزه به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اختصاص یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: مهارت‌آموزی متناسب با نیاز روز صورت گیرد و بستر و زمینه آن در اختیار مردم و تولید قرار گیرد.

محمدمهدی زینتی سرپرست سابق اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تکریم و محمود فیض به عنوان سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان معرفی شد.