مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد:

“اخذ مصوبه بخشش کل جرایم بانک سرمایه از شورای پول و اعتبار”

به گزارش کارآفرینان موفق، دکتر نجف‌پور با اشاره به زیان های سنگین و سنواتی بانک سرمایه گفت جهت احیای بانک سرمایه کارهای بزرگی انجام شد و بانک سرمایه با حمایت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در مسیر احیا و ساماندهی و اصلاح قرار گرفته است. وی همچنین گفت: طرح احیای بانک سرمایه تدوین و تصویب […]

به گزارش کارآفرینان موفق، دکتر نجف‌پور با اشاره به زیان های سنگین و سنواتی بانک سرمایه گفت جهت احیای بانک سرمایه کارهای بزرگی انجام شد و بانک سرمایه با حمایت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در مسیر احیا و ساماندهی و اصلاح قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: طرح احیای بانک سرمایه تدوین و تصویب شد به این معنا که این بانک با یک برنامه مشخص و با کمک حاکمیت در یک افق 5 ساله، از وضعيت زیاندهی خارج و حدود ده هزار میلیارد تومان مثبت خواهد شد دکتر نجف‌پور افزود با مساعدت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مصوبه بخشش کل جرایم ناشی از اضافه برداشت بانک سرمایه اخذ شد
وی به مطالبات بیش از ۶ هزار میلیارد تومانی صندوق از دولت اشاره کرد و گفت با حمایت وزیر محترم از همه سازوکارهای قانونی و ظرفیت دولت و مجلس محترم برای دریافت طلب صندوق استفاده شده و آن شاالله بر اساس برنامه هفتم توسعه طی دو سال وصول خواهد شد
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین بازیابی اعتمادفرهنگیان نسبت به صندوق، را از دیگر ماموریت های مهم ارکان صندوق طی یک سال و نیم اخیر اشاره کرد.
دکتر نجف پور همچنین گفت: از نظر نظامات مدیریتی ازجمله راهبری، سیاست‌گذاری، بهره‌وری، حمایت، هدایت و کنترل هلدینگ ها و شرکتهای تابعه نیز گام های اساسی برداشته شده نا اینکه همگان از سیاست ها و اهداف راهبردی صندوق تبعیت نموده و هماهنگ و هم افزا عمل کنند
وی افزود: برای مدیریت چالش های راهبردی صندوق سند برنامه استراتژیک کاملا کاربردی تدوین و در حال اجرایی شدن هست تا مسیر کارآمدی و بهره وری و تعالی مبتنی بر عقلانیت سازمانی طی شود مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تأکید کرد: حداقل 50 درصد از برنامه‌هایی که در این سند آمده است اجرا شده که نمونه بارز آن ارزش مالکانه می باشد.
• صندوق ذخیره 4 هلدینگ و بیش از 60 شرکت دارد
وی همچنین گفت: صندوق ذخیره 4 هولدینگ و بیش از 60 شرکت دارد و حق مسلم همه فرهنگیان هست تا از وضعیت کامل ان آگاهی داشته باشند. بنابراین ما طی این مدت یک اَبَرسامانه شفافیت طراحی و اجرایی شده و تلاش داریم در آینده ، اطلاعات قابل انتشار را در اختیار سهام‌داران قرار دهیم.
مدیرعامل صندوق ذخیره همچنین در جمع فرهنگیان مازندران گفت: در حوزه ساخت مسکن برای معلمان، طرح‌های خدمات رفاهی و گردشگری در حال انجام اقداماتی هستیم ودر برخی استان‌ها مانند اصفهان، مشهد پروژه هایی عملیاتی شده و برای توسعه خدمات گردشگری در مازندران هم آمادگی داریم.
وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های عظیم سرمایه گذاری به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال و دریامحور و معدن گفت: در این حوزه‌ها نیز آمادگی برای سرمایه‌گذاری داریم به‌ویژه این‌که توجه به اقتصاد دریا و معادن مورد توجه ویژه رهبر معظم انقلاب است.