استاندار: تمامی فرصت‌های کسب و کار فضای مجازی در مازندران فعال شود

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمود حسینی‌پور عصر شنبه در نشست با جمعی از فعالان حوزه فضای مجازی و استارت‌آپ‌های مازندران در ساری افزود: درصد قابل توجهی از جمعیت بیکار استان، جوانان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستند که باید با بکارگیری بیشتر فضای مجازی برای ایجاد اشتغال در بین این […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمود حسینی‌پور عصر شنبه در نشست با جمعی از فعالان حوزه فضای مجازی و استارت‌آپ‌های مازندران در ساری افزود: درصد قابل توجهی از جمعیت بیکار استان، جوانان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستند که باید با بکارگیری بیشتر فضای مجازی برای ایجاد اشتغال در بین این قشر از جامعه اقدام کرد.

وی خاطر نشان کرد: استانداری مازندران به معنای واقعی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده و در صورت وجود اراده پشتیبانی‌های لازم از شاغلان فضای مجازی صورت خواهد گرفت.

استاندار مازندران تصریح کرد: مهم‌ترین بحثی که در استان در این حوزه دنبال می‌کنیم توجه به پلتفرم‌های مختلف باتوجه به زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری در منطقه است و شاغلان فضای مجازی با ایده پردازی از این ظرفیت نهایت بهره را ببرند.

حسینی‌پور اضافه کرد: رویکرد مازندران فعال کردن سه بندر اقتصادی است و شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها باید با بازاریابی در فضای مجازی برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار نقش مهمی را ایفا کنند.

وی ادامه داد: بستر کسب و کار فضای مجازی در مازندران فراهم است و استانداری طرح‌های تسهیلاتی را برای تشویق استارت‌آپ‌ها و مشاغل در این حوزه در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، برگزاری شورای عالی فضای مجازی در استان‌ها به ریاست استانداران سراسر کشور طی ماه‌های گذشته از سوی رئیس جمهور به وزیر کشور ابلاغ شد و براساس ابلاغیه احمد وحیدی به عالی‌ترین مقام اجرایی استان‌های کشور این موضوع در دستور کار قرار گرفت و مازندران به عنوان اولین استان در این حوزه دستور رئیس جمهور را اجابت کرد و امروز شنبه اولین جلسه شورای فضای مجازی مازندران با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی و سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران برگزار شد.

در سفر یک روزه فیروزآبادی به مازندران دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی فضای مجازی و استارت‌آپ‌ها و بررسی موانع و مشکلات پیرامون کسب و کار فضای مجازی و همچنین نشست شورای اداری استان برنامه‌ریزی شد.