رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور

استخدام ۲ هزار کارمند و عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: به منظور رفع بحران کمبود نیروی انسانی‌، ۱۰۰۰ کارمند و ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی جذب می‌شوند.

 

 

 

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: به منظور رفع بحران کمبود نیروی انسانی‌، ۱۰۰۰ کارمند و ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی جذب می‌شوند.

به گزارش کارآفرینان موفق، عرفان خسرویان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک مجموعه نوپای دانشگاهی از سال 1390 به وزارت علوم و تحقیقات ملحق شد که سرانه آن از سایر دانشگاه های کشور بویژه در حوزه دانشجویی اندک بوده است.

وی گفت: در سال گذشته با رویکرد دولت سیزدهم، اعتبارات دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای از 17 هزار میلیارد به 36 هزار میلیارد ریال رسیده و بیش از 50 درصد رشد داشته است؛ این امر باعث می‌شود شکاف بودجه تامین شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: تمرکز ما باید خروجی دانشگاه باشد؛ بر این اساس نیاز به رصد و پایش بازار کار، تجزیه تجلیل شغل در آینده‌، بازارهای مشاغل و تحولات فناوری داریم.

خسرویان ادامه داد: برنامه تحول، تحت عنوان نقشه راه در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تدوین شده است‌؛ یکی از این عناوین‌، آمایش و اشتغال رشته‌های تحصیلی است که در سال گذشته 220 رشته کد از دانشگاه حذف و 14 رشته جدید در برنامه درسی توسعه می‌یابد.

وی گفت: به منظور رفع بحران کمبود نیروی انسانی‌، به زودی 1000 عضو هیئت علمی و 1000 کارمند جدید در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای جذب می‌شود.