استقبال رتبه‌های برتر کنکور از شغل معلمی، اتفاقی مبارک برای کشور

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، وجود منابع انسانی نخبه به طورحتم یکی از ارزشمندترین سرمایه و دارایی های یک کشور برای پیشرفت و توسعه متوازن محسوب می شود و در این بین نظام آموزش عالی و البته آموزش و پرورش کشور برای تربیت هرچه بیشتر این سرمایه […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، وجود منابع انسانی نخبه به طورحتم یکی از ارزشمندترین سرمایه و دارایی های یک کشور برای پیشرفت و توسعه متوازن محسوب می شود و در این بین نظام آموزش عالی و البته آموزش و پرورش کشور برای تربیت هرچه بیشتر این سرمایه ارزنده از نقش بسیار اثرگذاری برخوردارند.

هرچند آموزش و پرورش در کشور به عنوان یک بستر و پایگاه اساسی در تربیت نخبگان محسوب می شود، اما به طور حتم تربیت و ورود هرچه بیشتر استعدادهای برتر به سیستم آموزشی کشور، نظام آموزشی پویا، به روز و البته هوشمند و سازگار با توسعه در بخش های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

استقبال رتبه های برتر کنکور از شغل معلمی، اتفاقی مبارک برای کشور

البته با وجود اینکه با تلاش ها و رایزنی های بنیاد ملی نخبگان و پس از دو دهه هم اکنون تا حدودی شرایط استخدام و جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی فراهم شده است، اما قطع به یقین یکی از بخش هایی که به طور حتم می تواند ضامن اثربخشی هرچه بیشتر جامعه نخبگان در کشور باشد، بخش آموزش پایه و نظام آموزش و پرورش کشوراست.

هرچند در طول سال های گذشته اقدامات بسیار اثرگذاری در حوزه زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و ایجاد و توسعه بستر لازم برای جذب و فعالیت هرچه بیشتر نخبگان و متخصصان کشور به منظور حرکت به سمت تولید فناوری و اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته است اما به طور حتم تربیت نسل جدید نخبه نیازمند استفاده از استعدادهای برتر برای بازتولید مجدد این نیروهای ارزشمند در کشور به صورت هدفمندتر است.

مسئله بسیار مهمی که با ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در میان گذاشته ایم و از این مقام مسوول ضرورت بکارگیری و جذب استعدادهای برتر و نخبگان در نظام آموزشی کشور و اقدامات این بنیاد را در این زمینه جویا شدیم.

استقبال رتبه های برتر کنکور از شغل معلمی، اتفاقی مبارک برای کشور

وی ضمن تاکید بر استفاده هرچه بهینه تر از استعدادهای برتر کشور در نظام آموزشی می گوید: خوشبختانه با تغییر رویه ای که در دانشگاه فرهنگیان رخ داده، اتفاق بسیار مثبتی رقم خورده است، به طوریکه در حال حاضر رتبه های سه و حتی دو رقمی کنکور در استان های مختلف به جای ثبت نام در دانشگاه های سطح یک کشور، دانشگاه فرهنگیان را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

باقری مقدم دلیل این مهم را فراهم کردن شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان رتبه های برتر کنکور دانست و افزود: این افراد به محض ورود به دانشگاه فرهنگیان مشکل اشتغال آنها حل و فصل شده و از همان ب