اعلام جزییات برگزاری امتحان میان‌ترم دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی‌اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و  سیدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «برگزاری امتحان میان […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، محمد علی‌اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و  سیدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «برگزاری امتحان میان ترم مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های غیرپزشکی دانشگاه» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کردند.

این دستورالعمل در راستای اجرای بند ۲ راه‌کنش ها و اقدامات کلان کاری با موضوع ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور اطلاع و برنامه ریزی لازم توسط واحدها و مراکز آموزشی جهت اجرا از نیمسال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ابلاغ شده است.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ تمامی کلاس های درسی در تمام مقاطع تحصیلی کمافی‌السابق به صورت حضوری بوده و تشکیل منظم آن الزامی است. برگزاری امتحان میان ترم دروس نظری در مقاطع کارشناسی و دروس «نظری»، «نظری – عملی» و «عملی» در مقطع کاردانی الزامی است. همچنین امتحان میان ترم در بازه زمانی هفته های نهم تا دهم (مطابق تقویم آموزشی و از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ تا ۱۴۰۱/۰۹/۱۱) برنامه‌ریزی و برگزار می شود.

در این دستورالعمل تأکید شده برای امتحان میان ترم ۴ یا ۶ نمره در نظر گرفته شود. شیوه برگزاری امتحان میان ترم به صورت حضوری و سؤالات باید به صورت تشریحی یا مهارتی (حسب مورد) ارائه شود. در صورت غیبت دانشجو در امتحان میان ترم (به هر دلیل موجه / غیرموجه) نمره میان ترم صفر لحاظ می‌شود. همچنین نمره نهایی دانشجو در یک درس حاصل جمع نمرات میان ترم (از ۴ یا از ۶ نمره) و آزمون پایان ترم (از ۱۶ یا از ۱۴ نمره) است.  

براساس این دستورالعمل؛ شرکت در آزمون‌های میان ترم و پایان ترم برای دانشجو الزامی است و در صورت عدم شرکت در آزمون پایانی، وضعیت درس وی حذف آموزشی (غیبت) ثبت می‌شود. شیوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال نیز در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت حضوری است.

ضوابط این دستورالعمل برای دانشجویان واحد الکترونیکی و واحدهای برون مرزی قابل تعمیم نیست.