انعقاد قراردادهای فناورانه حوزه گیاهان دارویی با کشورهای خارجی

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، سیف سهندی در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، در ارتباط با بخش بین المللی ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با بیان اینکه از هفت کشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، گفت: تعدادی از هیات های تجاری کشورهای مختلف […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

سیف سهندی در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، در ارتباط با بخش بین المللی ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با بیان اینکه از هفت کشور در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، گفت: تعدادی از هیات های تجاری کشورهای مختلف برای بازدید از دستاوردهای فناورانه حوزه گیاهان دارویی ایران به کشورمان سفر می کنند.

وی، کشورهای عراق، عمان، روسیه، ازبکستان، افغانستان، صربستان و بلاروس، ونزوئلا، گامبیا و هند را از جمله کشورهایی نام برد که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رییس ستاد توسعه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با بیان اینکه برای تعاملات بیشتر شرکت های ایرانی و طرف خارجی جلسات مختلفی تدارک دیده شده است، تصریح کرد: در این جلسات، شرکت های داخلی توانمندی های خود را عرضه می‌کنند و طرف خارجی نیز نیازهای خود را اعلام خواهد کرد تا طی جلسات B۲B به توافقاتی جهت تعاملات فناورانه دست یابند.

انعقاد قراردادهای فناورانه حوزه گیاهان دارویی با کشورهای خارجی

B۲B مخفف کلمه Business to Business است و شامل تجارت فی‌مابین شرکت ها یا فروشندگانی است که محصول یا خدمات خود را به شرکت های دیگر می فروشند، این در حالی است که فروش کالا یا خدمات از یک شرکت یا فروشنده به مصرف کننده نهایی B۲C نامیده می شود که مخفف کلمه Business to Consumers است.

وی اظهار کرد: علاوه بر این کارگاه های آموزشی بین المللی در ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران برگزار می شود تا روش‌هایی برای ورود به بازار بین المللی به شرکت‌های دانش بنیان آموزش داده شود.

سهندی افزود: همچنین شرکت های مدیریت صادرات در حاشیه نمایشگاه حضور دارند تا علاوه بر بررسی شرکت ها و نفرات خارجی برای تعاملات فناورانه، چالش های شرکت های دانش بنیان در مسیر ورود به عرصه بین المللی را رفع کنند، در این صورت نیازهای دو طرف تسهیل می‌ شود.

وی با بیان اینکه، تصور ما این است که بین ۱۰ تا ۱۵ جلسه B۲B داشته باشیم، تاکید کرد: برای تعاملات فناورانه در حوزه گیاهان دارویی نیز برنامه هایی با کشورهایی نظیر ونزوئلا و ایتالیا خواهیم داشت تا بعد از نمایشگاه نیز به تعامل لازم برسیم.

انعقاد قراردادهای فناورانه حوزه گیاهان دارویی با کشورهای خارجی

دبیر ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران گفت: در این‌ نمایشگاه دستاوردهای فناورانه حوزه داروهای گیاهی، آرایشی بهداشتی، ماشین آلات کشاورزی، صنایع غذایی و… ارائه می شوند.

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآوده‌های طبیعی و طب سنتی، از ۱۰ تا ۱۳ آبان سال ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۷ با حضور بیش از ۱۰۰ مهمان بین المللی و مشارکت ۲۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق تولیدکننده دارو و فرآورده های طبیعی و سایر صنایع وابسته به گیاهان دارویی از سراسر کشور در محل مصلی تهران برگزار می شود.

«توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه گیاهان دارویی»، «معرفی جدیدترین دستاوردها و محصولات دانش بنیان گیاهان دارویی»، «ترویج و فرهنگ‌سازی بهره‌مندی از گیاهان دارویی و طب سنتی» و «آشنایی کشورهای دیگر با ظرفیت‌های فناورانه داخلی و صادرات محصولات» از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.