معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

برای نخستین بار، سهم بخش صنعت از اشتغال کشور به ۴۱ درصد رسید

برادران با بیان به اینکه سهم بخش صنعت از اشتغال کشور برای نخستین‌بار به ۴۱درصد رسیده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۰ هزار شغل جدید در جامعه صنعتی کشور ایجاد شد و جامعه صنعتی به ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار جمعیت رسید. محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز […]

برادران با بیان به اینکه سهم بخش صنعت از اشتغال کشور برای نخستین‌بار به ۴۱درصد رسیده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۰ هزار شغل جدید در جامعه صنعتی کشور ایجاد شد و جامعه صنعتی به ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار جمعیت رسید.

محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز شنبه ۹ دی در حاشیه بازدید از واحد‌های تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات صنایع در شرایط کنونی مشکل ارزی است؛ این در حالی است که با رویکرد جدید صادرات محور بودن صنایع که با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی نهایی شده در تلاش هستیم که این مشکل را برطرف کنیم.
او ادامه داد: تاکنون مشکل ارزی برخی واحد‌ها که نیاز‌های کمتری داشته‌اند حل شده و در بازدیدی که امروز از واحد‌های صنعتی بزرگ و تاثیرگذار در تولید داشتیم مقرر شد که پیگیری‌های لازم برای حل معضلات این واحد‌ها نیز اتخاذ شود؛ در واقع این قول را داده‌ایم که مشکل این واحد‌ها ظرف یک ماه آینده برطرف شود.
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تسهیلات بانکی را از دیگر دغدغه‌های این واحد‌ها دانست و گفت: به منظور حل این دغدغه تفاهم خوبی مابین وزارت اقتصاد، وزارت صمت و بانک مرکزی منعقد شده است و امیدواریم در ماه‌های آینده بتوانیم این تسهیلات بانکی را به صنایع موردنظر اختصاص دهیم.
برادران تصریح کرد: برای تحقق این امر مهم، هر استانی سهم خاص خود را دارد، اما در کلِ کشور صحبت از ۲ هزار همت است که حجم عمده‌ای از آن مربوط به تسهیلاتی است که در سال‌های گذشته بوده و تمدید خواهد شد؛ مقداری از این تسهیلات هم در قالب اوراق اضافه می‌شود.
معاون وزیر صمت با اعتقاد به اینکه بیشترین اشتغال در فصل پاییز و در شرایطی که صنایع با مشکل برق و گاز رو به رو نیستند محقق می‌شود، گفت: وضعیت صنایع کشور با پشت سر گذاشتن پاییز بهتر شده و طبق آخرین گزارش‌ها اشتغالزایی قابل‌توجهی در صنعت رقم خورده است.
او با بیان به اینکه سهم بخش صنعت از اشتغال کشور برای نخستین بار به ۴۱ درصد رسیده است، گفت: افزایش سهم صنعت از اشتغال نشان می‌دهد که صنعت در مقایسه با سایر بخش‌ها آورده بیشتری از اشتغال کشور را تأمین کند.
برادران یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۰ هزار شغل جدید و خالص در جامعه صنعتی کشور ایجاد شد و جامعه صنعتی به ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار جمعیت رسید که این عدد برای نخستین بار در کشور محقق شده است.
معاون وزیر صمت تصریح کرد: امیدواریم این روند در حوزه اشتغال، تولید و صادرات تداوم داشته باشد و ثمرات خود را نیز در اقتصاد کشور و خانوار نشان دهد.