با هدف رفع نیازهای فناورانه و مسأله‌محوری

برپایی دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران از ۲۲ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

دومین دوره نمایشگاه برنامه ملی آبادیران با هدف رفع نیازهای فناورانه و مسأله‌محوری در حوزه آبادانی و پیشرفت فناورانه از ۲۲ تا ۲۵ خردادماه ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. به گزارش کارآفرینان موفق، نمایشگاه آبادیران در دومین دوره خود با همکاری و مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بنیاد […]

دومین دوره نمایشگاه برنامه ملی آبادیران با هدف رفع نیازهای فناورانه و مسأله‌محوری در حوزه آبادانی و پیشرفت فناورانه از ۲۲ تا ۲۵ خردادماه ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینان موفق، نمایشگاه آبادیران در دومین دوره خود با همکاری و مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سازمان بسیج سازندگی و دیگر نهادهای متولی آبادانی و پیشرفت فناور کشور در بخش‌های مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستا، کشاورزی، دامپروری و شیلات، سلامت بهداشت و توان‌بخشی، ایجاد اشتغال و فناوری‌های نرم و آموزشی، از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و توانمندی نخبگان و پژوهشگران برای پاسخ به چالش‌های مناطق کمتر برخوردار، ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه بازار کالا و خدمات‌ این شرکت‌ها از طریق تکمیل زنجیره ارزش ظرفیت های بومی مناطق کمتر برخوردار کشور برگزار می شود.
احصای نیازمندی‌های نهادهای متولی آبادانی و پیشرفت کشور، احصای ظرفیت‌های بومی مناطق کمتر برخوردار و تکمیل بانک اطلاعاتی محصولات مرتبط با آبادانی و پیشرفت فناورانه از جمله رویکردهای جدید در برگزاری دومین نمایشگاه برنامه ملی آبادیران است.
آبادیران در ایستگاه دوم در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان که به عرضه‌ محصولات خود می‌پردازند، رویکرد تقاضامحوری را نیز در دستور کار خود دارد. ازاین‌رو، نمایشگاه برنامه ملی آبادیران در دوره دوم ناظر به رفع نیازهای فناورانه کشور و مساله‌محوری است.
نمایشگاه آبادیران در نخستین دوره برگزاری میزبان بیش از ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان، فناور و خلاق و ۲۸ نهاد بزرگ متولی آبادانی و پیشرفت بود که با مشارکت و حضور فعال در این نمایشگاه از فرصت ایجاد شده برای معرفی مشکلات و نیازهای مناطق کمتر برخوردار و آشنایی با ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر رفع این نیازها و چالش‌ها استفاده کردند.
براساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علاقمندان برای نام نویسی در این نمایشگاه می‌توانند از ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۲ به تارنمای برنامه ملی آبادیران به نشانی www.abaadiran.ir مراجعه کنند.

خبرنگار: فاطمه حبیبی