بدون هنر، کار فنی و علمی نیز به نتیجه نمی‌رسد

برگزاری گردهمایی هنرمندان پیشکسوت در شب یلدای مهر

رییس جهاددانشگاهی در گردهمایی هنرمندان پیشکسوت تحت عنوان شب یلدای مهر تاکید کرد: بدون هنر، کار فنی و علمی نیز به نتیجه نمی‌رسد. به گزارش کارآفرینان موفق از روابط‌عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، گردهمایی، هنرمندان پیشکسوت به مناسبت پاسداشت آیین فرهنگی شب یلدا به میزبانی پارک ملی علوم و فناوری‌های […]

رییس جهاددانشگاهی در گردهمایی هنرمندان پیشکسوت تحت عنوان شب یلدای مهر تاکید کرد: بدون هنر، کار فنی و علمی نیز به نتیجه نمی‌رسد.

به گزارش کارآفرینان موفق از روابط‌عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، گردهمایی، هنرمندان پیشکسوت به مناسبت پاسداشت آیین فرهنگی شب یلدا به میزبانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ با حضور بیش از ۳۵۰ تن از هنرمندان پیشکسوت کشور و رییس جهاددانشگاهی و جمعی از مدیران این نهاد، برگزار شد.
رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم از جایگاه غیرقابل انکار هنر و پیوست‌های فرهنگی و هنری در همه حوزه‌های کشور سخن گفت.
دکتر حسن مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: این رویداد و این مراسم که با حضور هنرمندان کشور که سرمایه‌های فرهنگی ما محسوب می‌شوند برگزار می‌شود، باعث افتخار جهاد دانشگاهی است و ما مفتخریم که در جمع هنرمندان هستیم.
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی نیز از ابتدای تاسیس خود در سال ۱۳۵۹ پروژه‌های فرهنگی بزرگی را حتی پیش از فعالیت‌های علمی خود اجرا کرده است و البته این روند مدتی کند شد، اما امیدواریم تا بتوانیم بعد هنری جهاد دانشگاهی را احیا کنیم و آن را به سطح پیشین خود بازگردانیم.
وی با اشاره به جایگاه هنر در کشور گفت: بدون هنر حتی کار فنی و علمی نیز به نتیجه نخواهد رسید و تمام پروژه‌ها باید پیوست فرهنگی و هنری داشته باشند و ما امیدواریم بتوانیم با کمک هنرمندان کشور این هدف را محقق کنیم.
رییس جهاددانشگاهی افزود: بدون شک هنرمندان به عنوان سرمایه‌های فرهنگی کشور می‌توانند کمک شایسته ای به ما کنند.
دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های پارک از برنامه‌های این مجموعه برای اعتلای جامعه هنری و فرهنگی کشور خبر داد و از هنرمندان دعوت کرد با ایده‌های خود به رونق اقتصاد هنر و صنایع فرهنگی ایران یاری رسانند.
ایمانی خوشخو در همایش هنرمندان پیشکسوت به مناسبت بلندترین شب سال خاطرنشان کرد: من از سال ۱۳۵۹ در حوزه هنری جهاددانشگاهی فعالیت کردم. از سال ۱۳۸۳ نیز به عنوان معاون هنری در این زمینه فعالیت کردم و امشب نیز در جمع هنرمندان، پیشکسوتان و سرمایه‌های هنری کشور هستم. امیدوار هستم تا بتوانیم از ایده‌ها و پیشنهادات همه هنرمندان برای ارتقا این عرصه بهره ببریم.
وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در حوزه هنر ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در حال پیگیری است، سند ملی موسیقی ایران است که به تازگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس جمهور به تصویب نهایی رسید و پس از آن نیز نوبت به سند ملی هنرهای نمایشی خواهد رسید.
در ادامه نیز عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به جایگاه این موسسه و اعضای آن به عنوان گنجینه فرهنگ و هنر ایران گفت: جهاددانشگاهی همواره در حوزه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری فعال بوده و خدمات شایانی به کشور ارائه کرده است. گردهمایی امشب نیز به همت دوستان ما در این نهاد رقم خورد است. او تاکید کرد: امیدواریم تعاملات دوسویه ما با جهاد دانشگاهی بتواند منجر به استفاده از ظرفیت گرانبهای هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگی کشور شود.
در ادامه نیز داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت کشور با اشاره تمدن‌ساز بودن مردم ایران گفت: ما تنها ملتی در کره زمین هستیم که بت نپرستیده ایم. ما بزرگترین سهامداران تمدن در دنیا هستیم. ما یک مسجد شیخ لطف‌الله داریم که یگانه است و این اصل تمدن است.
وی افزود: زمانی که من در دبی بودم و به تازگی در سریال امام علی ایفای نقش کرده بودم، برخی از مسئولان این کشور از من درباره کشورشان سوال کردند. در واقع نظر من این است که اتفاقی که در این کشورها افتاده تکنولوژی است نه فرهنگ و تمدن.
وی ادامه داد: شب تولد خورشید که یلداست، با شب تولد مسیح یکی شده و جشن گرفته می‌شود. یلدا کلمه ای سومری به معنای تولد دوباره خورشید است وچیزی که خاموش نمیشود خورشید است و مظهر زندگی است. در شب تولد خورشید که یلداست، ما جشن می‌گیریم چرا که جهان ما از نور و ظلمت ساخته شده است.
در این مراسم همچنین تفاهمنامه ای میان پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور دکتر مسلمی نائینی رییس جهاد دانشگاهی ، عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، ایمانی خوشخو رییس پارک و داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت کشور امضا شد. ‌

خبرنگار: فاطمه حبیبی