تاخیر چرا؟

بلاتکلیفی ۴ ماهه پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه

پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه گفتند: بعد از اتمام دوران کارگزینی ۴ ماه است که همه ما بلاتکلیف هستیم. در تماس با کارگزینی دادگستری سنندج در پاسخ گفتند که پست خالی ندارند که بخواهند ما را دعوت به کار کنند.

به گزارش کارآفرینان موفق از قدس انلاین، موضوع «مشخص کردن وضعیت پذیرفته شدگان آزمون قوه قضائیه» پویشی است که توسط مخاطبان  به ثبت رسیده و تاکنون بیش از ۱۰۰۰ امضا کسب کرده است. سعید محمدی سردبیر  این پویش گفت: من در سنندج زندگی می‌کنم. در آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۴۰۰ پذیرفته شدم و کلیه مراحل جذب را با موفقیت پشت سر گذاشتم. در بهمن ماه ۱۴۰۱ به دوره کارورزی رفتم که حدودا یک ماه طول کشید. در طول دوره به کارآموزان گفتند در ۴ فروردین ماه باید در محل کار حاضر شویم و برای ما پست شغلی در نظر گرفته شده است.

سردبیر پویش با اشاره به بلاتکلیفی که در این چند ماه داشته است، بیان کرد: بعد از اتمام دوران کارگزینی الان ۴ ماه است که همه ما بلاتکلیف و سردرگم هستیم. چندین بار با کارگزینی دادگستری سنندج تماس گرفتیم و پاسخ آن ها این است که پست خالی ندارند که بخواهند مارا دعوت به کار کنند. حتی در تماس با تهران نیز آنها گفتند که اعلام تعداد نفرات به عهده آنهاست و باقی امور در دست استان‌ها.

این در حالی است که محسن برزوئی مدیرکل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه قضائیه گفته بود فرآیند معرفی داوطلبین واجد شرایط قبولی به عنوان نیروی ذخیره به دادگستری استان‌ها، از خردادماه سال جاری آغاز شده است.

سردبیر۳۰ ساله پویش که مسئولیت نگهداری از پدر و مادرش را هم بر عهده دارد افزود: پیش از قبولی در قوه قضائیه، در یک شرکت خصوصی کار می‌کردم اما زمانی که به دوره کارورزی رفتم در آنجا به ما گفتند از شغل‌های سابق استعفا دهید زیرا از ۴ فروردین باید در محل کار جدید حاضر شوید. من الان ۴ ماه است که دارم کارگری می‌کنم تا بتوانم خرج پدر و مادرم را بدهم.

سردبیر پویش با انتقاد از اینکه نه حقوقی دریافت می‌کند و نه بیمه‌ای برایش در نظر گرفته‌اند، بیان کرد: از زمان اتمام دوره کارورزی بیش از ۴ ماه است که هیچ حقوقی از قوه قضائیه دریافت نمی‌کنم و نیز بیمه‌ای هم برایم در نظر گرفته نمی‌شود. در مجموع ۷ نفر جذب قوه قضائیه سنندج شده بودیم که از این تعداد تنها دو نفر وارد مجموعه کاری شده‌اند که آنها هم از زمان ورود نه حقوقی دریافت کرده‌اند ونه بیمه‌ای برایشان در نظر گرفته شده است.

پذیرفته شدگان دیگر نیز در حمایت از این پویش، اعتراض خود را نسبت به بلاتکلیفی استخدام در قوه قضائیه بیان کردند. مخاطبی که خود متأهل و دارای فرزند کوچکی است، با حمایت از این پویش گفت: از ۹ اسفند ماه دوره کاروزی به اتمام رسیده ولی همچنان بلاتکلیف منتظر ابلاغ استان هستیم و زمانیکه برای پیگیری مراجعه می‌کنیم هیچ جواب قانع کننده ای دریافت نمی‌کنیم، ما باید از کجا مخارج زندگی را تأمین کنیم.