آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

تربیت نیروی انسانی خلاق و کارآمد رسالت معلمان است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز دوشنبه در همایش تجلیل از مربیان و معلمان فراجا استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت روز معلم، افزود: انسان سازی مهمترین رکن معلمی است که باید مورد توجه این قشر از جامعه قرار گیرد. وی ادامه داد: همانگونه که رسالت انبیای الهی بویژه حضرت محمد(ص)، ترویج مکارم اخلاقی در […]

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز دوشنبه در همایش تجلیل از مربیان و معلمان فراجا استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت روز معلم، افزود: انسان سازی مهمترین رکن معلمی است که باید مورد توجه این قشر از جامعه قرار گیرد.

وی ادامه داد: همانگونه که رسالت انبیای الهی بویژه حضرت محمد(ص)، ترویج مکارم اخلاقی در جامعه بود، معلمان نیز چنین رسالتی دارند و همه باید قدردان زحمات این قشر از جامعه باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به شان و منزلت والای حرفه مقدس معلمی درآموزه‌های اسلامی، افزود: ادای احترام و رعایت ادب به افرادی که در تعلیم و تربیت انسان نقش اساسی دارند، ضروری است و بایستی فرهنگ تکریم معلم در بین همه اقشار جامعه نهادینه شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه آموزش بزرگترین نقش را در توسعه فرهنگی جامعه ایفا می‌کند، اظهار کرد: نقش معلمان، طلاب حوزه‌های علمیه و اساتید دانشگاه در این فرآیند بسیار کلیدی و حساس است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید «مرتضی مطهری» افزود: این استاد فرزانه، نمونه یک معلم فداکار و پرتلاش بود که برای ترویج مکارم اخلاقی و اسلامی در جامعه تمام تلاش خود را بکار گرفته بود.

امام جمعه اراک اضافه کرد: استاد شهید مرتضی مطهری نماد تولید اندیشه و اخلاق اسلامی است و نقش این شهید والامقام به عنوان یک عالم دینی در کنار امام راحل (ره) در تببین اندیشه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و مبارزه با اندیشه‌های ناپاک و غبارآلود بی‌بدیل بود.