زارع پور

دستور وزیر ارتباطات برای بررسی و برخورد قاطع با متخلفین احتمالی استخدام یک آقازاده

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور بررسی استخدام خارج از ضابطه یک شخص در شرکت‌های تابعه زیرساخت استان ایلام و برخورد قاطع با متخلفین احتمالی را صادر کرده است

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور بررسی استخدام خارج از ضابطه یک شخص در شرکت‌های تابعه زیرساخت استان ایلام و برخورد قاطع با متخلفین احتمالی را صادر کرده است

 

به گزارش بازارکار، محمد احسان خرامید رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در گفت‌و گو با خبرنگار فارس گفت: عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور بررسی استخدام خارج از ضابطه یک شخص در شرکت‌های تابعه استان ایلام و برخورد قاطع با متخلفین احتمالی را صادر کرده است.

صبح امروز انتشار سندی درباره استخدام شرکتی یک آقازاده در یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ارتباطات زیر ساخت خبرساز شد.

پدر این فرد یکی از مدیران کل سابق استان ایلام بوده است و با دستور یکی از اعضای هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت با مدرک مهندسی صنایع برای سمت کارشناس تخصصی سوئیچ و دیتا به شرکت ارتباطات همراهان فجر ایلام معرفی شده است.

وزارت ارتباطات در جوابیه‌ای اعلام کرد روند جذب این آقازاده در بخش خصوصی پیمانکار شرکت ارتباطات زیرساخت به علت عدم تطبیق مدرک تحصیلی فرد یاد شده کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی با نیاز بخش پیمانکاری مربوطه کان لم یکن شد.

در این جوابیه تاکید شده با مدیر متخلفی که دستور این جذب را صادر کرده، برخورد شده است.

خبرگزاری فارس اعلام کرده؛  با استقبال از رویکرد وزارت ارتباطات در برخورد از متخلفان اسامی اعضای هیات مدیره و روسای شرکت‌های تابعه‌ای که در این استخدام رانتی دست داشتند را به این وزارت خانه ارسال خواهد کرد.

توضیح مدیرعامل زیرساخت درباره خبر جذب خارج از ضابطه در این شرکت

همچنین، محمد جعفر پور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خبر استخدام خارج از ضابطه یک شخص در شرکت زیرساخت استان ایلام گفت: با توجه به شائبه استخدام خارج از ضابطه و غیر مرتبط یک فرد در شرکت ارتباطات زیرساخت ایلام، به اطلاع می‌رساند.

محمد جعفر پور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص خبر استخدام خارج از ضابطه یک شخص در شرکت زیرساخت استان ایلام گفت: با توجه به شائبه استخدام خارج از ضابطه و غیر مرتبط یک فرد در شرکت ارتباطات زیرساخت ایلام، به اطلاع می‌رساند روند استخدام در ادارات دولتی تابع قوانین سازمان اداری استخدامی کشور بوده و فقط از طریق آزمون رسمی و طی تشریفات قانونی مربوطه امکان پذیر است و بر این اساس هیچ حکم استخدامی برای فرد یاد شده صادر نشده است.

وی افزود: در خصوص جذب افراد در بخش خصوصی پیمانکار شرکت ارتباطات زیرساخت نیز پروسه چند مرحله‌ای وجود دارد که به علت عدم تطبیق مدرک تحصیلی فرد یاد شده (کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی) با نیاز بخش پیمانکاری مربوطه، ضمن برخورد با مدیر متخلف، نامه منتشر شده در فضای مجازی کان لم یکن شده است.

جعفر پور در ادامه تصریح کرد: لازم به ذکر است که در اخبار منتشره در فضای مجازی مدرک تحصیلی فرد متقاضی جذب مهندسی صنایع غذایی قید شده که صحت ندارد.

وی در پایان گفت: وزیر ارتباطات دستور بررسی علت این اتفاق و برخورد قاطع با متخلفین احتمالی را صادر کرده است.