رییس کل بانک مرکزی

رشد ۱۲۳ درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت دانش بنیان در سال جاری

رییس کل بانک مرکزی از پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت‌های دانش بنیان در هست ماهه امسال خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۳ درصد رشد داشت.

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، رییس کل بانک مرکزی از پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان وام به شرکت‌های دانش بنیان در هست ماهه امسال خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۳ درصد رشد داشت.

علی صالح‌آبادی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک مهر ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: بانک‌های قرض الحسنه مهر از حیث صورت مالی، ترازنامه و نقدینگی وضعیت مطلوبی نسبت به بانک‌های دیگر دارد.

وی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی در ماه‌های گذشته افزود: ارایه خدمات غیرحضوری در بانک‌ها همچون سفته الکترونیک، افتتاح حساب و امضای الکترونیک از جمله این اقدامات است که امیدواریم در بانک‌های قرض الحسنه نیز گسترش یابد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: تسهیل پرداخت وام‌های خرد و ارایه دستورالعمل تعیین وثایق همچون سهام، یارانه، چک و سفته دیگر اقدامی است که انجام شده و انتظار داریم اعتبارسنجی جایگزین وثیقه شود تا افراد خوش حساب تشویق شوند.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: اقتصاد دانش بنیان مقاله موردنظر نظام است و باید به آن توجه شود و باید به سمت توسعه اقتصادی دانش بنیان و توجه به نخبگان حرکت کنیم

صالح آبادی افزود: صندوق های پژوهش و فناوری در گذشته از مصادیق فعالیت‌های بانکی قلمداد نمی شد اما هم اکنون این امکان فراهم شده تا بانکها به این صندوق ها خدمات ارائه کند.

به گفته وی مانده تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان در ۸ماهه نخست امسال ۱۰۵ هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به سال گذشته ۹۸.۵ درصد رشد داشته است همچنین در این دوره تسهیلات پرداختی ۹۰ هزار میلیارد تومان بود که ۱۲۳ درصد افزایش یافته است.