با حضور معاون علمی رییس جمهور؛

رونمایی از «اطلس صنایع خلاق و فرهنگی» و «نقشه راه اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی»

تهران- ایرنا- «اطلس صنایع خلاق و فرهنگی» و «نقشه راه اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم» در در نخستین روز از رویداد مانوین با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور رونمایی شد. به گزارش بازارکار، در نخستین روز از رویداد مانوین که در پارک فناوری پردیس برگزار شد با حضور […]

تهران- ایرنا- «اطلس صنایع خلاق و فرهنگی» و «نقشه راه اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم» در در نخستین روز از رویداد مانوین با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور رونمایی شد.

به گزارش بازارکار، در نخستین روز از رویداد مانوین که در پارک فناوری پردیس برگزار شد با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رییس جمهور، مسعود حسنلو دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق، مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری و جمعی از فعالان حوزه فرهنگی و فناوری‌های نرم از کتاب‌ها و اسناد راهبردی حوزه صنایع خلاق و فناوری‌های نرم رونمایی شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور در این رویداد از اطلس کسب و کارهای صنایع خلاق ایران که برای کسب اطلاع از پراکندگی جغرافیایی این کسب و کارها و فعالان حوزه صنایع خلاق در پهنه کشور به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق منتشر شده است رونمایی کرد.

همچنین با حضور دهقانی فیروزآبادی، سامانه ایران دیتا، بزرگ ترین مرکز پردازش و سامان دهی داده های کشور که توسط خانه خلاق نقش کلیک راه‌اندازی شده است رونمایی شد.

در ادامه نقشه راه اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم، مجموعه مطالعات و گزارش‌های ارتقای تاب آوری و رقابت پذیری بین‌المللی با اتکا به توانمندی شرکت های خلاق و دانش بنیان در حوزه های فرهنگی و خلاق و تطبیق با سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم رونمایی شدند.

تقدیر از فعالیت های شاخص خلاق و نرم

براساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، در بخش دیگری از افتتاحیه رویداد مانوین، برترین فعالیت‌ها در حوزه صنایع خلاق، فناوری‌های نرم و فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفتند.

در حوزه فناوری‌های قرآنی و توسعه مفاهیم قرآن در جامعه، برنامه تلویزیونی محفل مورد تقدیر قرار گرفت. در حوزه توسعه زبان فارسی بازی موبایلی آمیرزا تولیدی شرکت نردبان اندیشه و در زمینه توسعه ادبیات حل مسایل اجتماعی و زیرساخت فناوری‌های نرم، نوید نظری مدیرعامل خانه اندیشه ورزان تقدیر شدند.