کسب و کارهای اینترنتی پای کار جامعه هدف بهزیستی

رویداد مسیر فرصت برابر؛ هم افزایی برای اشتغال مددجویان بهزیستی

رویداد تخصصی مسیر فرصت برابر با هدف آموزش و حمایت از اشتغال فرزندان و جامعه هدف سازمان بهزیستی با حضور مدیران عامل، مدیران منابع انسانی کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی دیجیتال با همکاری مشترک بهزیستی استان تهران و شرکت آبان تتر برگزار شد. به گزارش کارآفرینان موفق از روابط عمومی بهزیستی استان تهران، محمد […]

رویداد تخصصی مسیر فرصت برابر با هدف آموزش و حمایت از اشتغال فرزندان و جامعه هدف سازمان بهزیستی با حضور مدیران عامل، مدیران منابع انسانی کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی دیجیتال با همکاری مشترک بهزیستی استان تهران و شرکت آبان تتر برگزار شد.
رویداد مسیر فرصت برابر؛ هم افزایی برای اشتغال مددجویان بهزیستی

به گزارش کارآفرینان موفق از روابط عمومی بهزیستی استان تهران، محمد نصیری مدیر کل بهزیستی استان تهران در رویداد تخصصی مسیر فرصت برابر که با حضور شرکت های فعال در حوزه بازاریابی دیجیتال و کسب و کارهای اینترنتی برگزار شد، گفت: سازمان بهزیستی دارای سرمایه های متعددی است، اما مهمترین سرمایه در این سازمان وجود سرمایه نیروی انسانی و جامعه هدف مستعد برای اشتغال است.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۶۰۰ هزار نفر در حوزه های اجتماعی و توانبخشی تحت پوشش بهزیستی استان تهران قرار دارند، افزود: در میان این جامعه هدف گروهی به دلایل مختلف نتوانستند از ظرفیت ها و فرصت های موجود در جامعه بهره مند شوند و دچار عقب افتادگی معیشتی شده اند.
نصیری ادامه داد: اگر استعدادهای جامعه هدف بهزیستی کشف و سرمایه گذاری لازم برای مهارت آموزی و آموزش آنها صورت گیرد، به نیروی انسانی متخصص، متعهد، پایدار و وفادار به شرکت ها و سازمان ها مبدل خواهند شد.
مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکت ها گفت: برای بهتر شدن حال جامعه و شهروندان و برای تعالی زندگی جامعه هدف بهزیستی ابتدا باید تغییر تفکر و نگاه مددجویان و فرزندان آنها را به سمت توانایی شان برای بوجود آوردن یک زندگی مناسب و فعل خواستن برای ایجاد تغییر در زندگی سوق دهیم.
وی با بیان اینکه ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار  تحت پوشش هستند، گفت:  هم اکنون یک هزار ۵۹۶ زن سرپرست خانوار و ۳ هزار نفر از فرزندان آنها با ویژگی های این گونه کسب و کارها، آماده ورود به آموزش و اشتغال هستند.
نصیری گفت: از میان یک هزار و ۴۰۰ فرزند تحت پوشش بهزیستی استان ۵۹۸ فرزند بالای ۱۵ سال نیز آماده گذراندن فرایند آموزش، مهارت آموزی و اشتغال هستند.
مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین در خصوص جامعه هدف دارای معلولین نیز گفت: ۱۵۴ هزار و ۳۲۴ فرد دارای معلولیت تحت پوشش هستند که از این میان ۱۳ هزار فرد دارای معلولیت و ۱۴۷ هزار نفر از فرزندان این افراد امکان ورود به این فرایند را دارند.
وی ابراز امیدواری کرد با هم افزایی میان کسب و کارهای اینترنتی حاضر در این رویداد در آینده ای نزدیک شاهد آموزش، مهارت آموزی فرزندان و  جامعه هدف سازمان بهزیستی و اشتغال آنها باشیم.
در این رویداد همچنین مدیران عامل دیجی کالا و آبان تتر و مدیران مجموعه های ایرانسل و علی بابا در خصوص تجربیات خود در حوزه مسئولیت اجتماعی و در خصوص آموزش و بکارگیری جامعه هدف بهزیستی مطالب خود را ارائه دادند.