رویکردها به سمت ایجاد بازار تضمین شده برای دانش‌بنیان‌ها ارتقا می‌یابد

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ‌روح الله دهقانی فیروزآبادی روز دوشنبه در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در مرکز نوآوری سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در دوره جدید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اصل را بر توسعه فناوری، تولید محتوا و هم‌افزایی […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ‌روح الله دهقانی فیروزآبادی روز دوشنبه در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در مرکز نوآوری سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در دوره جدید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اصل را بر توسعه فناوری، تولید محتوا و هم‌افزایی میان نهادها قرار داده‌ایم.

وی یادآور شد: دوره جدید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری، دانش بنیان متکی بر توسعه فناوری است نه افزایش زیرساخت‌های فیزیکی، تلاش می کنیم از همه توان و دارایی های فکری، مالی و زیرساخت‌های موجود حاکمیتی برای توسعه حوزه های فناورانه کشور بهره ببریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور ادامه داد: قصد داریم تغییر نگرش جدی از سمت و سوی عرضه محوری محصولات دانش بنیان به سمت تقاضامحوری و ایجاد بازار تضمین شده‌ برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم و در این مسیر به کمک سازمان اوقاف و امور خیریه نیازمند هستیم.

رویکردها به سمت ایجاد بازار تضمین شده برای دانش‌بنیان‌ها ارتقا می‌یابد

دهقانی فیروزآبادی به وجود ظرفیت ها و ابزارهای ایجاد شده در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم از ظرفیت قانون جهش تولید دانش بنیان برای رفع نیازهای فناورانه کشور و کمک به رشد و شکوفایی شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم. یکی از اولویت های ما ترغیب مجموعه های فناور به توسعه فناوری های مورد نیاز و اولویت دار کشور است.

وی افزود: در این سال ها زحمات زیادی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور کشیده شده است اما در دوره جدید تلاش می کنیم مشارکت های عمومی را برای تسریع و تسهیل شرکت های دانش بنیان و توسعه فناورانه کشور ارتقا دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور با بیان اینکه این معاونت ریاست جمهوری با همه توان در اجرای طرح های فناورانه و نوآورانه با سازمان اوقاف همکاری می کند، اظهار داشت: ما آمادگی همکاری با این سازمان را داریم تا در هر استان تعدادی از موقوفات را برای ایجاد کارخانه‌های نوآوری و کارگاه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا مورد حمایت قرار دهیم و توان و ظرفیت نهادهای ذیربط را هم به میدان می‌آوریم.

سرمایه‌گذاری بالای سازمان اوقاف در حوزه دانش‌بنیان ها

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این بازدید گفت: نیاز است توان معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان اوقاف و دیگر نهادهای مرتبط به توسعه سریع و فناورانه حوزه هایی چون حمل و نقل، دریا، ریلی و امنیت غذایی تزریق شود و شرکت های دانش بنیان به این حوزه ها ورود کنند.

وی افزود: سازمان اوقاف آماده هرگونه همکاری و مشارکت درخصوص اولویت‌های اعلام شده است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: با نگاه ها و نظارت‌های سنتی، دست و پاگیر و سخت در حوزه اوقاف می جنگم و در این مسیر از همه توان سازمان استفاده می کنم تا بتوان مسیر ورود نوآوری و خلاقیت به این عرصه را تسهیل و هموار کرد.

خاموشی تصریح کرد: ایران باید در دنیا با دستاوردهای دانش‌بنیانی خود معرفی شود. زمانی که این توانمندی ها را به دیگر کشورها معرفی می کنیم، استقبال زیادی از این محصولات می شود.

وی همچنین گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه تاکنون سرمایه گذاری بالایی در حوزه دانش بنیانی کشور انجام داده و مراکز نوآوری خود را در استان ها توسعه داده است. در این مراکز از مجموعه های فناور و ایده‌های خلاقانه آنها حمایت می کنیم تا در آینده شتاب دهنده های سازمان باشند.