رئیس انجمن صنعت ساختمان:

صنعت ساختمان پیشران اقتصاد و اشتغال کشور؛ یکی از برنامه های انجمن صنعت ساختمان، ساخت مسکن اجتماعی با کیفیت است

رئیس انجمن صنعت ساختمان با تصریح اینکه صنعت ساختمان پیشران اقتصاد و اشتغال کشور است یادآور شد؛ یکی از برنامه های انجمن ساخت مسکن اجتماعی با کیفیت است به گزارش خبرنگار کارآفرینان موفق از بازارکار، رئیس انجمن صنعت ساختمان با بیان اینکه موافق حضور چینی‌ها در بخش ساخت و ساز مسکن هستیم از برنامه ساخت […]

رئیس انجمن صنعت ساختمان با تصریح اینکه صنعت ساختمان پیشران اقتصاد و اشتغال کشور است یادآور شد؛ یکی از برنامه های انجمن ساخت مسکن اجتماعی با کیفیت است

به گزارش خبرنگار کارآفرینان موفق از بازارکار، رئیس انجمن صنعت ساختمان با بیان اینکه موافق حضور چینی‌ها در بخش ساخت و ساز مسکن هستیم از برنامه ساخت مسکن ۲۰ متری انتقاد کرد و گفت: سیاست کشور افزایش جمعیت است و مسکن 20 متری در این برنامه توجیه ندارد.
مهندس پژمان جوزی در نشست خبری با بیان اینکه صنعت ساختمان کشور متولی ندارد، اظهار کرد: برای مشارکت و کمک در ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده ایم، بدون اینکه از دولت زمین یا تسهیلات بخواهیم. فقط دولت راه را هموار کند و عوارض نابخردانه از ما دریافت نشود.
رئیس انجمن صنعت ساختمان در خصوص حضور چینی ها در ساخت و ساز مسکن ایران، افزود: در ارتباط با حضور چینی‌ها در بخش ساخت و ساز مسکن، ورود فناوری و جذب سرمایه‌گذاری بسیار خوشحالیم. درباره موضوع حضور پیمانکار و نفرات چینی در ایران نیازمند نظرات کارشناسی است.
وی در پاسخ به پرسش سوالی در خصوص تعامل با وزارت راه و شهرسازی، گفت: حدود 10 سال است که پیگیر استیفای حقوق صنفی و مطالبات حقوق بخش ساختمان هستیم. در این راستا نیز با وزارت راه و شهرسازی به عنوان عالی‌ترین مرجع دولتی در بخش مسکن، تعاملاتی از قبل داشته ایم و از این به بعد هم خواهیم داشت. صنعت ساختمان کشور متولی ندارد و در جلسات تخصصی به صورت خردمندانه آسیب شناسی خواهیم کرد.
وی با اشاره به مباحث مربوط به ساخت خانه های 20 و 30 متری، اضافه کرد: سیاست کشور افزایش جمعیت است و مسکن 20 متری در این برنامه توجیه ندارد. معتقدم باید کار به سازندگان بزرگ سپرده شود. به صورت رایگان می توانیم بهترین مشاور دولت و وزارت راه و شهرسازی در ساخت مسکن، واردات فناوری های نوین، ایمن سازی و ارزان سازی باشیم.

انجمن مسکن چتر حمایتی خود را برای حوزه مسکن  پهن می‌کند

او می گوید:  سازندگان چتر حمایتی خود را برای حوزه مسکن  پهن می‌کنند  و با وزارت راه و شهرسازی که عالی ترین مرجع در حوزه مسکن است  تعاملات خوبی داریم .

او اظهار کرد:کاهش هزينه تمام شده اجرا را با کمک دولت تحت عنوان یک هدف عالی در دستور کار خود قرار داده ایم. راهکارهایی برای تسهیل کردن ساخت مسکن  به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده ایم. دولت سعی در  افزایش جمعیت دارد و اگر دولت و بخش خصوص به کمک آنها نیایند راه سختی را پیش رو خواهد داشت و تمام سازندگان در این مسیر آماده هستند.

او با بیان  اینکه سیاست ما افزایش جمعیت است،  گفت: اخیرا صحبت هایی از ساخت مسکن های با متراژ کم است که این با سیاست اسناد بالادستی ما هیچ همخوانی ندارد. در یک دهه اخیر شاهد رشد و توسعه صنعت ساختمان بودیم، بطوریکه به یک پلتفرم جذب سرمایه گذاری خارجی تبدیل شده‌ است.

وی با بیان اینکه در مقطعی افراد بدون تخصص و غیرحرفه‌ای وارد صنعت ساختمان شدند، ادامه داد: صنعت ساختمان باید با حضور بخش خصوصی و تعاملات با دولت به کمک مردم بیاید و منجر به تسهیل شدن مسیر خانه‌دار شدن مردم شود.

او با اشاره به اینکه ساخت ۴ تا ۵ هزار واحد مسکن اجتماعی در قالب پروژه های نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تحقیقات علمی گسترده ای را برای ساخت واحدهای مسکونی انجام داده ایم و این موضوع خود باعث شده که آمادگی کامل را برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن داشته باشیم.

دولت باید راهکارهای خرید مسکن را تسهیل کند و این راه پرسنگلاخ را هموار کند

جوزی با بیان اینکه به مدد فناوریهای نوین همچون پرینترهای سه‌بعدی و صنعتی‌سازی، بخش مسکن مدام در حال پیشرفت است گفت: بخش ساختمان به طور مستقیم حدود پنج درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را در بر گرفته و هر زمان این بخش راه افتاده شاهد رونق اقتصادی بوده‌ایم. اگر به این حوزه توجه نشود، هم خود و هم بخشهای وابسته را به رکود می کشاند.

رییس هیات مدیره انجمن صنعت ساختمان تهران در پاسخ به سوالی درباره ورود چین به صنعت ساختمان ایران و نهضت ملی مسکن گفت: هدف اصلی ایجاد این انجمن در جهت ارتقای علمی و فناوری در صنعت ساختمان بود. درخصوص تزریق منابع مالی و ارز به کشور توسط کشور چین خوشحالیم و می‌توانیم در این زمینه به آنها متصل شویم اما اینکه پیمانکار چینی و افراد چینی در این کشور مشغول کار شوند نیازمند کارشناسی است. به هر حال با ورود تکنولوژی ساخت و ساز توسط چین به ایران کاملا موافقیم.

وی درباره راهکارهای کاهش قیمت مسکن گفت: دولت باید راهکارهای خرید مسکن را تسهیل کند و این راه پرسنگلاخ را هموار کند. با توجه به سیاست افزایش جمعیت، دولت باید بخش خصوصی را کنار خود ببیند. بخش خصوصی این آمادگی را دارد که بدون هیچگونه درخواست تسهیلات یا دریافت زمین دولتی در طرح نهضت ملی مسکن با دولت همکاری کند.