معاونت علمی

طرح مسکن نخبگان برای استان البرز کلید می‌خورد

نهمین نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز با حضور دکتر اسداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌ها و مجموعه‌های علمی و اجرایی و فعالان اقتصادی در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  برگزار شد.
نهمین نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز با حضور دکتر اسداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌ها و مجموعه‌های علمی و اجرایی و فعالان اقتصادی در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی،نهمین نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز با حضور دکتر اسداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌ها و مجموعه‌های علمی و اجرایی و فعالان اقتصادی در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی  برگزار شد.

دکتر صدری مهر دستیار معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در توسعه زیر ساخت های فناوری و نوآوری  با اشاره به اینکه استان البرز برای اکوسیستم فناوری استان خاص و ویژه‌ای بوده و نیز دارای ظرفیت‌های بالایی است.

وی با اشاره به بازدید خود از استان و پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، با ابراز خرسندی از فعالیت‌های در دست انجام در این پارک گفت: راه اندازی مرکز توسعه و تولید قرار دادی وینوا حرکت خوب و یونیک بوده و بستر خوبی برای توسعه استان البرز و حضور بخش خصوصی است که در سایر استان ها وجود ندارد، امیدواریم بتوانیم این حرکت را به صورت یک مدل در کشور بومی نموده و توسعه دهیم. دکتر صدری مهر بر حفظ سرمایه های انسانی در کشور تاکید کرد و گفت: حفظ سرمایه های انسانی که همان نخبگان هستند از جنس نه آبیاری سطحی بلکه از جنس آبیاری عمیق است و در این زمینه بحث مسکن نخبگان مطرح است و بزودی در فاز اول پروژه 800 واحدی مسکن نخبگان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه تعریف نخبگان وسیع شده است گفت: در این تعریف طیف وسیعی از جوانان و اساتید و فناوران و … شامل نخبگان می شوند. دستیار معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در توسعه زیر ساخت های فناوری و نوآوری در این نشست از تعریف مسکن نخبگان برای استان البرز خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با حمایت معاونت علمی این موضوع در استان البرز هم هر چه زود کلید بخورد.

کارخانه نوآوری استان البرز باید در خدمت دانش بنیان های واقعی باشد

دکتر سیف اله اسداللهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در نهمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان البرز، بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و همکاری و هماهنگی همه دستگاه ها در این زمینه تاکید کرد و گفت: هم حاکمیت و هم مجموعه دستگاه های استان باید به مسائل و آسیب های استان توجه ویژه داشته باشند.

وی بر موضوع استقرار شرکت ها و شهرک های صنعتی در شعاع 120 کیلومتری پایتخت اشاره کرد و گفت: کاش این موضوع شامل استان البرز هم می شد و در حال حاضر با این همه آسیب در حوزه های مختلف بویژه آب و خاک مواجه نمی شدیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز تصریح کرد: هر رشد اقتصادی یک خیز اقتصادی می خواهد و رشد اقتصادی آسیب های خود را نیزدارد اما باید توسط شرکت های دانش بنیان و فناور آسیب ها را کاهش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ارائه برنامه های عملیاتی پارک علم و فناوری البرز برای سال های آینده شد.

دور خیز استان البرز برای کسب رتبه سوم شرکت های دانش بنیان

رییس پارک علم و فناوری البرز نیز در نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز، گفت: استان البرز رتبه چهارم کشوری را دارد و تلاش ما این است رتبه سوم شرکت های دانش بنیان در آینده نزدیک را کسب کنیم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی نیز در نهمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز، گفت: استان البرز هم اکنون با درا بودن 415 شرکت دانش بنیان رتبه چهارم کشوری را دارد و تلاش ما این است رتبه سوم شرکت های دانش بنیان در آینده نزدیک را کسب کنیم.

وی بر توسعه زیر ساخت های فناورانه اشاره و تاکید کرد: توسعه زیر ساخت های فناورانه و توسعه فضای استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور و نیز شرکت های خلاق از اولویت های استان است و تحقق آن، حمایت مجموعه دستگاه های استان بویژه استانداری را طلب می کند.

مهندس عباسی همچنین بر راه اندازی پردیس فناوری و نیز انعقاد قرار دادهای توسعه فناوری با همکاری صنایع اشاره کرد و گفت: مرکز توسعه وتولید قراردادی وینوا نیز تجهیز شده و به مرور در اختیار فناوران و شتابدهنده ها قرار می گیرد.

گفتنی است به منظور رشد هر چه بیشتر و بهتر ونیز توسعه زیست بوم فناوری استان برنامه و لزوم نظارت بر آن و پیگیری موانع و مشکلات پروژه های فناورانه و دانش بنیان، برنامه سفر 1 روزه هیئت معاونین و مدیران معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور به استان البرز در نظر گرفته شد که در این رویداد از ساختار ها، مراکز و کارخانه های نوآوری استان ونیز شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی بازدید بعمل آمد.