با اجرای رویداد ملی اشتغال آغاز شد؛

فراخوان نام نویسی از کارجویان در سامانه اشتغال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال محال و بختیاری  گفت: بیش از ۱۰۰ کارفرما در این استان، فرصت‌های شغلی خود را در سامانه جستجوی شغل ثبت کردند. به گزارش کارآفرینان موفق از مهر؛ مسیر ارتباط دوسویه کارفرمایان و کارجویان در استان چهارمحال و بختیاری هموار شد و طرح رویداد مردمی اشتغال به عنوان یکی […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال محال و بختیاری  گفت: بیش از ۱۰۰ کارفرما در این استان، فرصت‌های شغلی خود را در سامانه جستجوی شغل ثبت کردند.

به گزارش کارآفرینان موفق از مهر؛ مسیر ارتباط دوسویه کارفرمایان و کارجویان در استان چهارمحال و بختیاری هموار شد و طرح رویداد مردمی اشتغال به عنوان یکی از مصادیق جهاد تبیین و مقدمه‌ای برای اصلاح و تحول در نحوه اشتغال، رنگ اجرایی به خود گرفت.

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با همکاری بسیج سازندگی استان، این طرح را درشهرستان های ۱۲ گانه، عملیاتی کردند و دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌ها نیز با عملکرد جهادی، نیروهای کار متخصص را به کارفرمایان، پیوست دادند.

در این رویداد، جوانان و متقاضیان جویای کار در رده‌های سنی مختلف با مهارت‌ها و تخصص‌های متفاوت، بی واسطه روبه روی کارفرمایان نشستند تا این بار تأمین نیروی مورد نیاز در واحدهای تولیدی و خدماتی فارس، فصل جدیدی تجربه کند.

به باور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند گره گشای امور کارجویان و کارفرمایان متقاضی نیروی کار باشد زیرا که مواجهه بی واسطه آنان، هم موجب تسهیل، تسریع و کاهش هزینه‌های دستیابی به فرصت‌های شغلی خواهد شد و هم وفاق بیشتر در کوتاه‌ترین زمان بین کارگر و کارفرما را شکل می‌دهد.

محسن مولوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار مهر، یکی از اهداف برگزاری رویداد مردمی اشتغال کار را معرفی سامانه جستجوی شغل که چند ماهی از رونمایی آن گذشته است عنوان کرد و گفت: چهارمحال و بختیاری در طول این مدت جزو استان‌های برتر در تعداد بکارگماری متقاضیان شغلی در این سامانه بوده است.

وی از نام نویسی بیش از ۲۶۰۰ نیروی کار از زمان راه اندازی این سامانه خبر داد و یادآور شد که اکنون نیز حدود ۵۰۰ فرصت شغلی استان در همین سامانه موجود است.

به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بیش از ۱۰۰ کارفرما، اقدام به ثبت و ارائه نیازهای خود در فرصت‌های شغلی مدنظر کرده‌اند و این رخداد، نشان می‌دهد که در استان، ظرفیت خوبی در حیطه فرصت‌های شغلی برای کارجویان و استخدام نیروهای مدنظر کارفرمایان، فراهم است.

مولوی راه اندازی سامانه جستجوی شغل را به عنوان یک حلقه مفقوده در سهولت بخشی، ارائه فرصت‌های شغلی و کیفیت استخدام نیروی کار، مؤثر دانست و به این نکته اشاره کرد که در چهارمحال و بختیاری حدود ۵۰۰ ظرفیت شغلی برای این سامانه وجود خواهد داشت.

وی اهمیت برگزاری مستمر رویداد مردمی اشتغال به صورت فصلی یا دوره‌ای نیز موضوع دیگری بود که وی با اشاره به آن، اظهار امیدواری کرد که اجرای چنین طرح‌هایی، مشکلات چهارمحال و بختیاری را در حوزه اشتغال به حداقل رساند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در حاشیه بازدید از این رویداد مردمی و در گفت وگو با کارفرمایان و کارجویان، احساس رضایت آنان از برگزاری این طرح را مطلوب و اثربخش، ارزیابی کرد و توضیح داد که این رویداد می‌تواند هم بکارگماری کارجویان در سامانه جستجوی شغل را افزایش دهد و هم کارفرمایان را از ظرفیت نیروی انسانی بیکار چهارمحال و بختیاری مطلع نماید.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ضرورت تسهیل گری در هر امری به عنوان یکی از مأموریت‌های اصلی این اداره کل و قرار گاه جهادی اشتغال یادآور شد که یکی از مؤلفه‌های تسهیلگری، یافتن حلقه‌های واسطه، حذف موانع و نقش آفرینی در این حلقه‌ها است.

وی به ایفای نقش بسیج سازندگی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: با اجرای رویداد مردمی اشتغال کار، ارتباط کارفرمایان و کارجویان تسهیل شده است.

مولوی به ضرورت نقش مجموعه‌هایی همچون فنی حرفه‌ای، کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید در این رویداد نیز گریز زد و تاکید کرد که در رویدادهای بعد، چنین دستگاه‌هایی باید به این موضوع ورود کرده تا با معرفی کارجویان و مددجویان تحت پوشش خود، بخشی از مشکلات اشتغال چهارمحال و بختیاری حل شود. این رویداد ملی یک روزه، فرهنگساز و زمینه ساز آشنایی افراد جویای کار با کارفرمایان شد.

سامانه جستجوی شغل به آدرس http://shoghl.mcls.gov.ir نیز بستری است که در دسترس عموم مردم و متقاضیان کار قرار گرفته تا با وارد شدن به این سامانه، مشخصات و رزومه خود را ثبت کنند، در واقع در این شبکه با معرفی افراد جویای شغل به کارفرمایان، کاریابی و اشتغال یابی در استانی همچون چهارمحال وبختیاری ، رنگ دیگری به خود گرفته و این مسیر تسهیل شده است.