رییس سازمان اداری و استخدامی:

فرایند جذب دو سال طول می کشد!؛ لزوم کاهش زمان جذب در دستگاه های اجرایی

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به طولانی بودن فرایند جذب در آموزش عالی گلایه و تأکید کرد: با هوشمندسازی به دنبال آن هستیم که همه مراحل را در یک سامانه منسجم راهبری کنیم و فرایندهای جذب در دستگاه های اجرایی را کوتاه کنیم. به گزارش کارآفرینان، دکتر میثم لطیفی در گفت وگو با […]

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به طولانی بودن فرایند جذب در آموزش عالی گلایه و تأکید کرد: با هوشمندسازی به دنبال آن هستیم که همه مراحل را در یک سامانه منسجم راهبری کنیم و فرایندهای جذب در دستگاه های اجرایی را کوتاه کنیم.

به گزارش کارآفرینان، دکتر میثم لطیفی در گفت وگو با شفقنا درباره آخرین وضعیت فرایند جذب در آموزش عالی بیان کرد: شرایط فرایند جذب در دو وزارتخانه آنطور که باید مطلوب نبود و بخشی از گلایه های ما در وزارتخانه های علوم و بهداشت از طریق اعضای هیئت علمی که جدید استخدام می شوند، ناظر به طولانی بودن فرایند جذب بود.
وی ادامه داد: در حال حاضر یک کارگروه تشکیل شده و بناست که فرایند جذب را کوتاه کنند. همچنین یک پیش نویسی تهیه کرده بودند که همکاران ما نیز در حال انجام این کار هستند تا بتوانیم مراحل را کوتاه کنیم.
لطیفی گفت: گاهی در بخشی از دستگاه ها فرایند جذب متأسفانه دو سال طول می کشد و ما اصرار داریم که این مدت کوتاه شود تا افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته شدند و مصاحبه های تکمیلی و کارهای گزینشی را انجام دادند، فرایند جذب برای آنها طولانی نشود.
وی اضافه کرد: برنامه ما این است که با هوشمندسازی که اکنون پیگیر و به دنبال آن هستیم، بتوانیم همه این مراحل را در یک سامانه منسجم راهبری کنیم تا بتوانیم فرایند جذب در آموزش عالی را مقداری کوتاه کنیم تا عزیزی که می خواهیم در دستگاه های اجرایی به عنوان همکار در خدمتشان باشیم، فرایند جذبش طول نکشد.
وی تأکید کرد: امسال در آموزش و پرورش نشان داده شد که می توانیم این کار را انجام دهیم با اینکه اول مهر با مشکل مواجه شدیم ولی حجم جذب، حجم فراوانی بود و بیش از 43 هزار نفر جذب شدند و از زمان برگزاری آزمون تا جذب این افراد حدوداً شش ماه طول کشید که این امر نشان می دهد ما می توانیم در سایر دستگاه ها هم این کار را انجام دهیم.
لطیفی در پایان اعلام کرد: تأکید، توصیه و پیگیری ما در دستگاه های اجرایی این است که فرایند جذب را کوتاه کنند.