مدیر کل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

قانون کار نیازمند بازنگری است

مدیر کل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم بازنگری در قانون کار تاکید کرد و گفت: ما با قانون کار فعلی که بیش از ۴۰ سال قبل تدوین شده توقعات، نیازمندی و عدالت اجتماعی قشر کارگری را تامین کنیم. مجتبی جلالیان  در سی‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار […]

مدیر کل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم بازنگری در قانون کار تاکید کرد و گفت: ما با قانون کار فعلی که بیش از ۴۰ سال قبل تدوین شده توقعات، نیازمندی و عدالت اجتماعی قشر کارگری را تامین کنیم.

مجتبی جلالیان  در سی‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحد‌های نمونه آذربایجان شرقی که در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد، این جشنواره را شناخت و احصا نخبگان کارگری و واحد‌های تولیدی عنوان کرد و افزود: گنجینه‌های کشور از طریق این جشنواره‌ها برای تولید، کار و پیشرفت بیشتر معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اقدامات و خدمات اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نحوه برگزاری جشنواره در کل کشور را تشریح کرد و گفت: ارسال سه شیوه‌نامه به عنوان نقشه راه، بازنگری شاخص و ضوابط برگزیدگان که موجب ثبت‌نام بیش از ۵۰ هزار نفر شده است، ارسال ۱۰ میلیون پیامک اطلاع‌رسانی شرکت در جشنواره، استفاده از بیش از ۳۵۰ نفر تیم علمی، میدانی، ملی و استانی، تهیه پیوست جمعیتی و تدوین شاخص‌های حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در انتخاب واحد‌های نمونه که برای تمام استان‌ها ارسال شده است.

وی ادامه داد: تهیه بولتن ۳۳، ۳۴ جشنواره که به صورت الکترونیکی در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت، ارتباط موثر با معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان با هدف ایجاد نخبگان کار و تولید، توجه به کیفیت ثبت‌نام کنندگان، تعیین سهمیه متناسب با شرایط هر استان‌های برخوردار، نیمه برخوردار و محروم، الگو سازی از برگزیدگان دوره‌های گذشته، تهیه اطلس دوره سی‌چهارم جشنواره و تحول در نحوه برگزاری جشنواره امتنان از جمله اقدامات و خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

حسین فتحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این مراسم، ایران را جزو ۱۰ کشور برتر جهان قلمداد کرد و گفت: ایجاد همگرایی بین دولت مردمی و مجلس شورای اسلامی یکی از مسائلی که موجب امیدآفرینی و نشاط می‌شود.

وی تصریح کرد: فضای کسب‌وکار همواره در حال دگرگونی و تحول بوده، و امروزه نیز به سبب فضای دیجیتالی و اجتماعی این امر سرعت بیشتری گرفته است که صاحبان کسب‌وکار مدل قوی، خلاقانه و نوآورانه را برای حوزه خود اتخاذ نمایند.

وی با اشاره به معیار‌های جشنواره برای برگزیده شدن افراد، رفع و تامین نیاز‌های مادی و معنوی نیروی انسانی تاکید کرد و ادامه داد: ایجاد محیطی با نشاط و جذاب، رعایت عدالت مزدی، رفع تبعیض ها، افزایش تولید، افزایش بهره‌وری و تامین امنیت شغلی از معیار‌های داوران برای انتخاب واحد‌های موفق صنعتی است.

فتحی، کارگران را بزرگ‌ترین سرمایه صنعت عنوان کرد و افزود: بدون تامین رضایت‌مندی سرمایه انسانی که همان مشتریان داخلی هستند راه رسیدن به مشتریان خارجی یعنی پادشاهان بازار میسر نمی‌شود.

وی ضمن اشاره به اهداف برگزاری جشنواره امتتان و از ثبت‌نام ۲۸۷ نفر در این رویداد خبر داد و گفت: این جشنواره نقش شایان و بسزایی در فرهنگ سازی، نهادینه سازی، خلاقیت نوآوری، ترویج فرهنگ کار دارد و در این راستا نیز می‌تواند نیرو‌های مولد، مخترع، مبتکر، نوآور و خلاق را تشویق به حضور در این جشنواره کند.

شایان به ذکر است که در سی‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران نخبه، گروه‌های کار و واحد‌های نمونه آذربایجان شرقی با حضور استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی از ۱۰ نفر کارگر، ۲۵ واحد تولیدی، ۲۷ گروه کاری نمونه استان ضمن قدردانی تجلیل به عمل آمد.