مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا: فرصت خوبی برای شرکت‌های ایران در ونزوئلا فراهم است

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا با حضور «آلبرتو کوئینترو» مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و «کارولینا اسر» معاون علم و فناوری رئیس جمهور […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا با حضور «آلبرتو کوئینترو» مدیر موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا و «کارولینا اسر» معاون علم و فناوری رئیس جمهور ونزوئلا به همراه شرکت‌های ایرانی در پاویون بین المللی نمایشگاه گیاهان دارویی برگزار شد.

در این نشست کوئینترو مدیر موسسه تحقیقات فناوری ونزوئلا درباره فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی این کشور گفت: ونزوئلا به جهت قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی خاص و اتصال جنوب این کشور به بخش شمالی آمازون از گونه‌های مختلف گیاهی زیادی برخوردار است. 

وی ادامه داد: از این رو می‌توان با صراحت گفت که امکان انجام بسیاری از تحقیقات علمی در حوزه گیاهان دارویی در ونزوئلا وجود دارد.

به گفته وی، در حال حاضر هم بسیاری از تحقیقات در حوزه گیاهان دارویی توسط موسسه علم و تحقیقات فناوری ونزوئلا انجام می‌شود؛ اما آن‌طور که باید در این زمینه کار نکردیم؛ به همین جهت با توجه به این شرایط اقلیمی، فرصت خوبی برای شرکت‌های ایرانی فراهم است. کوئینترو افزود: دانش بنیان‌های ایرانی می‌توانند از این فضا بهره ببرند و محصولات خود را در ونزوئلا کشت بدهند. وی خاطرنشان کرد: برای این منظور می‌توانیم در این خصوص با دانش بنیان‌های ایرانی به توافقاتی برسیم.

گفتنی است در پایان این نشست شرکت‌های دانش بنیان ایرانی مذاکراتی جهت همکاری با ونزوئلا داشتند و تعاملات فناورانه و گفتگو بین شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و طرف ونزوئلایی صورت گرفت. حضور هیات ونزوئلایی در این دوره از نمایشگاه، از طرف دولت این کشور بوده و امکان تبدیل شدن توافقات به قرارداد بسیار زیاد است.

ششمین دوره از نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان تا فردا در محل مصلی تهران در حال برگزاری است. در ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران هیات‌های تجاری از کشورهای روسیه، صربستان، عراق، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، ونزوئلا، عمان، هند و گامبیا حضور دارند. ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق تولیدکننده دارو و فرآورده‌های طبیعی و سایر صنایع وابسته به گیاهان دارویی از سراسر کشور در مصلی تهران دایر است. بازدید برای عموم نیز از این نمایشگاه آزاد است.