مراکزکاریابی سیستان وبلوچستان افراد جویای کار رابه فرصت‌های شغلی معرفی کنند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از لغو مجوز کاریابی‌های غیرفعال این استان خبر دادو گفت:مراکز کاریابی باید افراد جویای کار را به فرصت‌های شغلی معرفی کنند .   به کارآفرینان موفق از صدا و سیما، محمد عزت‌ یار گفت: مدت اعتبار مجوز دفاتر کاریابی از […]

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از لغو مجوز کاریابی‌های غیرفعال این استان خبر دادو گفت:مراکز کاریابی باید افراد جویای کار را به فرصت‌های شغلی معرفی کنند .

 

به کارآفرینان موفق از صدا و سیما، محمد عزت‌ یار گفت: مدت اعتبار مجوز دفاتر کاریابی از تاریخ صدور پنج سال است و تمدید آن منوط به ارزیابی و تایید عملکرد کاریابی در هیات استانی است.

وی گفت: در هشت ماهه سالجاری مجوز چهار کاریابی لغو و فعالیت چهار کاریابی دیگر بصورت موقت تعلیق شده است.
عزت یار گفت: در حال حاضر هشت کاریابی غیر دولتی در استان فعال است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: احصای فرصت‌های شغلی، معرفی متقاضیان به فرصت شغلی، به کارگماری افراد جویای کار و مشاوره شغلی از وظایف کاریابی هاست و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند برای تامین نیروی کار خود به کاریابی‌های مجاز در سطح استان مراجعه کنند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: مراکز کاریابی در سطح استان باید افراد جویای کار را به فرصت‌های شغلی معرفی کنند و هم‌چنین اطلاعات بکارگمارده شدگان را در سامانه جستجوی شغل به ثبت رسانند.
عزت‌یار با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان وضعیت آمار و عملکرد کاریابی‌های استان و ساماندهی و پالایش این مراکز را بررسی می‌کند، ادامه داد: با رصد عملکرد مراکز مشاوره شغلی، کاریابی‌های غیرفعال حذف می‌شوند تا ظرفیت‌های جدید برای ایجاد کاریابی برای متقاضیان فراهم شود.