دانشگاه صنعتی شریف

معرفی جدیدترین دستاوردهای فاوا در نمایشگاه «ایران‌‌ایتکس»

دومین دوره نمایشگاه «ایران‌ایتکس» با هدف عرضه فناوری‌های نوین و دستاورد‌های جدید در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌گردد.


به گزارش کارآفرینان موفق، دانشگاه صنعتی شریف با همکاری گروه فناوری اطلاعات شریف «Sharif ICT Group» و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال برگزاری دومین دوره نمایشگاه «ایران‌ایتکس» (کسب‌وکار‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات) با عنوان«IRAN ITEX ۲۰۲۳» به تاریخ ۱۶ الی ۱۸ مهرماه سال جاری در محل دانشگاه صنعتی شریف است.
این نمایشگاه با هدف عرضه فناوری‌های نوین و دستاورد‌های جدید، ارتقا برند کارفرمایی، ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه، تسهیل فرآیند جذب و استخدام برای شرکت‌ها، آموزش و انتقال تجربه، جذب سرمایه برای استارت‌اپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و دورهمی شرکت‌هایی که به هر نوعی با فناوری اطلاعات در ارتباط هستند، برگزار می‌گردد.
لازم به ذکر است؛ نمایشگاه ملی ایران ایتکس نخستین نمایشگاه در حوزه فناوری اطلاعات در سطح کشور است که به طور همزمان به صورت حضوری و مجازی اجرا می‌شود.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی افراد برجسته و مدیران موفق و پنل چالشی استارت‌اپ‌ها برگزار می‌گردد که فرصت مناسبی برای تبادل نظرات و پیشنهادات برای شرکت کنندگان ایجاد می‌نماید.
هدف از برگزاری نمایشگاه ایران‌ایتکس چیست؟
یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ذهن مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف را درگیر می‌کند این است که چرا باید در این نمایشگاه شرکت کنیم؟ یا اینکه شرکت در این نمایشگاه چه فایده‌ای دارد؟
عرضه فناوری‌های نوین و دستاورد‌های جدید
فرصتی برای معرفی محصولات و خدمات و پرده برداری از آخرین دستاوردها و همچنین ایجاد ارتباط مستقیم با مخاطبین هدف یا ارتباطات
فرصتی مناسب برای تحلیل و شناخت بازار و نیازهای آن برای تولیدکنندگان و توسعه دهندگان این صنعت و رفع آنها با تولید و توسعه محصولات و خدمات جدید و همچنین یافتن بازارهای جدید برای محصولات و خدمات با توجه به حضور و نظرات شرکت‌کنندگان در نمایشگاه
ارتقا برند کارفرمایی
برند کارفرمایی به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های هر شرکت، همان تصویر ذهنی مخاطبان و مشتریان از نام کسب‌و‌کار شماست. حضور موثر و قدرتمند در نمایشگاه‌ها می‌تواند به ارتقا این مورد کمک بسیار زیادی بکند.
ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه
ملاقات بدون واسطه با دانشجویان، اساتید و علاقه‌مندان حوزه فناوری اطلاعات
تسهیل فرآیند جذب و استخدام
فراهم شدن بستری برای استخدام و جذب نیروهای متخصص و علاقه‌مند به برند و حوزه فعالیت مجموعه‌ها
به طور کلی نمایشگاه ایران ایتکس برای دانشجویان، فریلنسرها که به صورت دورکار و یا به صورت شخصی به انجام پروژه‌های مختلف مشغول‌اند، یک بنگاه کاریابی محسوب می‌شود که می‌توان از طریق آن با کارفرمایان جدید برای انجام پروژه‌های جدید و بیشتر وارد مذاکره شد.
دورهمی شرکت‌هایی که با فناوری اطلاعات در ارتباط هستند
فراهم شدن بستری برای تعاملات و همکاری‌ها برای شرکت‌های این حوزه و ارتباطات
آنالیز و بررسی بازار و رقبا و در نتیجه استفاده از فرصت‌های موجود در بازار
محیطی برای تبادل اطلاعات و اطلاع از تکنولوژی‌های روز بازار
آشنایی با آخرین محصولات و دستاورد‌های روز کشور و همچنین ارتباط با فعالان داخلی
آموزش و انتقال تجربه
برگزاری کارگاه‌های آموزشی
سخنرانی افراد برجسته در حوزه فناوری اطلاعات
نتقال تجربه و ارائه داستان‌های موفقیت‌ها و شکست‌های بزرگان حوزه فناوری اطلاعات
جذب سرمایه برای استارت‌اپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان نو پا در این حوزه
از آن‌جا که کسب‌و‌کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات امروزه به طور چشمگیری گسترش پیدا کرده و استارت‌اپ‌های بسیاری در دو زمینه فوق در حال فعالیت‌اند، این نمایشگاه می‌تواند به‌عنوان یک بستر عالی جهت رشد چنین کسب‌و‌کارهایی در نظر گرفته شود.
همچنین با توجه به حضور شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات می‌توان به جذب سرمایه برای استارت‌اپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان امیدوار بود.
نمایشگاه مجازی
بخش مجازی دومین دوره نمایشگاه ایران ایتکس به تاریخ۲۰ مهر الی ۳۰ مهر‌ماه سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.
برگزاری نمایشگاه‌های مجازی یکی از بهترین فرصت‌ها برای صاحبان کسب‌و‌کارها است تا با بهره‌گیری از فناوری به روز و کارآمد اطلاع‌رسانی چند رسانه‌ای، محصولات و خدمات خود را به شکل نامحدود به مخاطبان خود عرضه نمایند. هر آن‌چه که در نمایشگاه‌های فیزیکی دارای محدودیت و هزینه ساز است در نمایشگاه مجازی وجود ندارد و مخاطبان در هر زمان و مکان می‌توانند محصولات یا خدمات کسب‌و‌کارها را مشاهده و بررسی کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند.
مزیت‌های بازدید از نمایشگاه ایران‌ایتکس چیست؟
آشنایی آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات و همچنین ایجاد ارتباط مستقیم با شرکت‌ها
شنایی با برند‌های موفق در حوزه کسب‌و‌کار‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات
ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مدیران شرکت‌های بزرگ
فراهم شدن بستری مناسب برای ارسال رزومه و استخدام در شرکت‌های بزرگ
حضور در کارگاه‌های آموزشی متعدد در طول نمایشگاه به صورت رایگان
حضور در پنل سخنرانی‌ها و استارت‌اپ‌ها به صورت رایگان
امکان جذب سرمایه برای استارت‌اپ‌ها و فریلنسر‌ها
حضور در محیطی جذاب و سرزنده با حضور کسب‌و‌کار‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات
بازدید از نمایشگاه به صورت مجازی بدون محدودیت در زمان و مکان