علی‌اکبر ناطق نوری

ناطق‌نوری: گفتند بیا استخدام دولت بشو،گفتم افتخارم این است که استخدام امام حسین هستم

مبلغ نوشت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری گفت: هیچ جایگاهی را به نوکری و روضه‌خوانی امام حسین ترجیح نمی‌دهم.

مبلغ نوشت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری گفت: هیچ جایگاهی را به نوکری و روضه‌خوانی امام حسین ترجیح نمی‌دهم.

به گزارش کارآفرینان موفق به نقل از روابط‌عمومی حوزه علمیه امام حسن مجتبی علیه السلام لواسان، حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری در سخنرانی خود در ظهر عاشورا در مسجد جامع امام حسن مجتبی لواسان با اشاره به اینکه سال‌هاست به لحاظ سنی بازنشسته شده افزود: در طی این سال‌ها کمتر به منبر و سخنرانی می‌پردازم و این امر را به جوان‌ها سپرده‌ام اما به جهت اینکه نام من هم در جمع روضه‌خوان‌های امام حسین(ع) ثبت شود، سالی یکی دوبار در مجالس عزای سالار شهیدان سخنرانی و انجام وظیفه می‌کنم تا نام من هم در لیست روضه خوان های امام حسین ثبت شود .
او با نقل خاطره‌ای از سال‌های مسئولیت خود گفت: با پایان مسئولیتم در وزارت کشور بعضی دوستان و مسئولان دولتی از من خواستند استخدام دولت شوم و حتی گفتند حکم مشاور رئیس دولت هم آماده است، اما گفتم افتخار من اینست که استخدام امام حسینم و مستخدم او هستم و به استخدام دولت در نیامدم.

بعد از انتخابات سال ۷۶ هم یک خبرنگار خارجی از من پرسید شما بعد از این برای امام حسین منبر می‌روید و در کسوت مبلغ دین و روضه خوانی برای شهدای کربلا و امام حسین ظاهر خواهید شد؟ به او پاسخ دادم افتخارم نوکری امام حسین(ع) است و هیچ جایگاهی در هیچ سطحی را را به جایگاه نوکری و روضه‌خوانی امام حسین ترجیح نمی‌دهم.
حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری درجمع عزاداران روز عاشورا در مسجد جامع امام حسن مجتبی لواسان با تشریح و تبیین فلسفه قیام و حرکت امام حسین گفت: امام حسین برای اصلاح امت جد خود و هدایت مردم قیام کرد و برای جاودانه کردن نام اسلام و دین جدش از هیچ چیزی مضایقه نکرد و از جان و خانواده اش نیز گذشت و هیچگاه حاضر نشد تن به ذلت بیعت با کافر کیشی چون یزید بدهد.