وزارت نیرو

نخستین جشنواره “سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی” برگزار می‌شود

نخستین جشنواره "سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی"، با هدف جذب و حمایت از ایده‌ها‌، طرح‌های فناورانه و خلاق در حوزه مدیریت مصرف انرژی و سرمایش سنتی، 19 شهریور سال‌جاری در محل پارک علم و فناوری نیرو مستقر در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره “سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی”، با هدف جذب و حمایت از ایده‌ها‌، طرح‌های فناورانه و خلاق در حوزه مدیریت مصرف انرژی و سرمایش سنتی، 19 شهریور سال‌جاری در محل پارک علم و فناوری نیرو مستقر در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینان موفق از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، جذب و حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و خلاق در حوزه‌های سایه‌بان در نمای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی، سایه‌بان کولر آبی، کولر گازی و سایر تاسیسات برودتی و سایه‌بان در محل گذرهای عمومی، پارک‌ها، فضای سبز و نیز سایه‌بان خودروها از جمله محورهای این جشنواره است.
رویکردهای این رویداد در جذب آثار؛ کارایی طرح، سبکی و مقاومت، سهولت در نصب و اجرا و بهره‌برداری، همچنین الگوبرداری از معماری ایرانی اسلامی، زیبایی بصری، سازگاری با محیط‌زیست و هماهنگی با المان‌های شهری، بهره‌مندی از مولفه‌های نوآورانه و خلاق نظیر مواد نوین، تکنیک‌های سایه‌سازی با سطح‌کمتر سایه‌بان و . . . است.
ارائه خدمات توانمندسازی، استقرار و اختصاص گرنت در راستای ساخت نمونه اولیه برای ایده‌های برتر، معرفی طرح‌ها و محصولات به ذی‌نفعان این حوزه، ارائه تسهیلات و پوشش ریسک تجاری‌سازی در راستای بازارسازی و بازاریابی برای طرح‌های برتر و جوایز ویژه و نفیس برای ایده‌ها و طرح‌های برتر اول تا سوم، از جمله مزایای حضور در این جشنواره است.
دبیرخانه جشنواره از دانشجویان، اعضای هیئت علمی، صنعتگران، تولیدکنندگان، ایده‌پردازان، فناوران، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده، یا طرح و محصول در حوزه سایه‌بان‌ها، دعوت می کندتا ایده‌ها و طرح‌های خود را برای ارزیابی و دریافت حمایت‌ها به این جشنواره ارسال نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد، ایده‌ها و طرح‌های خود را به سایت جشنواره به نشانی https://www.nri.ac.ir/sunshade ارسال کنند.
مهلت ارسال ایده و طرح در این جشنواره از 15 مرداد تا 10 شهریور 1402 است.
خبرنگار: فاطمه حبیبی