اینفوگرافیک

نرخ بیکاری در این ۱۲ استان افزایش یافت

نرخ بیکاری کل کشور در فصل پاییز امسال به ۷.۶ درصد رسید. این رقم ۰.۳ درصد کمتر از فصل تابستان امسال و ۰.۶ درصد کمتر از پاییز سال گذشته است. به گزارش کارآفرینان موفق از همشهری،  پاییز امسال، نرخ بیکاری در ۱۹ استان نسبت به پاییز سال قبل بهبود پیدا کرده؛ اما در ۱۲ استان […]

نرخ بیکاری کل کشور در فصل پاییز امسال به ۷.۶ درصد رسید. این رقم ۰.۳ درصد کمتر از فصل تابستان امسال و ۰.۶ درصد کمتر از پاییز سال گذشته است.

به گزارش کارآفرینان موفق از همشهری،  پاییز امسال، نرخ بیکاری در ۱۹ استان نسبت به پاییز سال قبل بهبود پیدا کرده؛ اما در ۱۲ استان این نرخ افزایش یافته است. البته همچنان نرخ بیکاری در ۲۵ استان تک‌رقمی مانده و فقط ۶ استان درگیر نرخ بیکاری دورقمی هستند.

بررسی اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در این فصل، استان سیستان و بلوچستان با نرخ بیکاری ۱۳.۵ درصدی، بالاترین نرخ بیکاری را داشته درحالی‌که پاییز سال قبل، این رتبه به استان کردستان با نرخ بیکاری ۱۳.۸ درصد اختصاص داشت.

در مقابل پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال به استان مازندران اختصاص داشته که فقط ۵.۱ درصد از متقاضیان کار در آن موفق به اشتغال نشده‌اند. در پاییز سال قبل، این رتبه به استان خراسان رضوی با نرخ بیکاری ۴.۹ درصد اختصاص داشت.

 

اینفوگرافیک | نرخ بیکاری در این ۱۲ استان افزایش یافت | ثبت پایین ترین نرخ بیکاری برای مازندران