رییس پارک علم و فناوری البرز:

هدف‌گذاری پارک البرز رسیدن به جایگاه سوم کشوری است

ششمین نشست گروه کاری پژوهش و فناوری و نوآوری با مشارکت مدیران دستگاه های اجرایی استانی و با حضور دکتر شیرزاد رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز در پارک‌ علم و فناوری البرز برگزار شد. به گزارش کارآفرینان موفق از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رییس پارک علم و فناوری البرز […]

ششمین نشست گروه کاری پژوهش و فناوری و نوآوری با مشارکت مدیران دستگاه های اجرایی استانی و با حضور دکتر شیرزاد رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز در پارک‌ علم و فناوری البرز برگزار شد.
به گزارش کارآفرینان موفق از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رییس پارک علم و فناوری البرز در این نشست با اشاره به ظرفیت بسیار بالای این پارک ، گفت: هدف ما رسیدن به جایگاه سوم استان البرز به لحاظ تعداد شرکت های دانش بنیان درمیان سایر استان های کشور است. مهندس مهدی عباسی با اشاره به توان پارک علم و فناوری برای رسیدن به جایگاه استان البرز سوم میان استان های کشور، تصریح کرد: جلسه امروز در راستای تحقق این هدف برگزار شده است که بتوانیم رتبه سوم کشور را به خود اختصاص دهیم و در حال حاضر استان البرز در رتبه چهارم قرار دارد.
وی ادامه داد: جلسه امروز در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی برگزار شده که به جرات می‌توان گفت اولین مجموعه ای است که واحدهای تحقیقاتی در آن در کنار واحدهای تولیدی قرار گرفته اند، در واقع پارک علم و فناوری استان در کنار موسسات تحقیقاتی قرار گرفته است عباسی تاکید کرد: پارک علم و فناوری البرز در تمام ابعاد به موضوعات مختلف توجه خواهد کرد و یکی از این موضوعات صادرات است‌، ما اگر بتوانیم محصولاتی تولید کنیم که قابلیت رقابت در بازارهای بین المللی را داشته باشد، زمانی که تحریم وجود نداشته باشد و درهای بازارهای جهانی به سوی ما باز شود می‌توانیم محصولات خود را در سطح بین‌المللی ارائه کنیم و از آنها کسب درآمد داشته باشیم.رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به میزان صادرات این پارک، گفت: میزان صادرات ما هفت میلیون یورو بوده که تلاش ما این است تا آن را به ۱۴ الی ۱۵ میلیون یورو برسانیم، یکی دیگر از موضوعات نیز بحث گیاهان دارویی است و به دنبال بازاریابی برای این حوزه در کشورهای اروپایی هستیم و البرز با ثبت بیش از ۵۰۰ محصول رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.
دکتر شیریزاد رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان در این رویداد ضمن استقبال از ارایه گزارش جامعی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته برای ایجاد ساختارهای نوین نوآوری و فناوری در استان توسط رییس پارک علم و فناوری، با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه حوزه علم و فناوری در راستای توسعه اقتصادی، بهره مندی از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان ، فناور و خلاق برای حل مشکلات تولید بسیار مهم و ضروری دانست و از فعالیت های ارزشمند و ملی فناوران سخت کوش مجموعه پارک تقدیر و تشکر نمود.

وی افزود : برای توسعه و رشد اقتصادی، شاهد آسیب های اقتصادی خواهیم بودکه باید توسط شرکت های دانش بنیان و فناور آسیب ها را کاهش دهیم و در این خصوص برای هرگونه تعامل و حمایت آماده هرگونه حمایت و همکاری هستیم. وی عنوان کرد: با اشاره به ضرورت و اهمیت تعامل حوزه‎های پژوهشی با مبادی اجرائی در نظام تصمیم‎گیری کشور، خواستار تبیین سازوکاری در راستای عملیاتی شدن این مهم شدند. گفتنی است در این رویداد رییس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان و هیات همراه با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی از مجموعه دانش بنیان پارک علم و فناوری استان البرز بازدید به عمل آوردند.

خبرنگار: فاطمه حبیبی