همه دستگاه های دولتی ملزم به تشکیل کانون های نخبگانی می شوند

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، مهدی ضرغامی عصر روز سه شنبه در اختتامیه دوازدهمین همایش ملی نخبگان در سالن اجلاس سران افزود: بنیاد ملی نخبگان از همه نخبگان درخواست دارد که به عضویت این کانون ها درآیند. ضرغامی با بیان اینکه ۳۵۰ نفر از نخبگان در برنامه های امروز […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، مهدی ضرغامی عصر روز سه شنبه در اختتامیه دوازدهمین همایش ملی نخبگان در سالن اجلاس سران افزود: بنیاد ملی نخبگان از همه نخبگان درخواست دارد که به عضویت این کانون ها درآیند.

ضرغامی با بیان اینکه ۳۵۰ نفر از نخبگان در برنامه های امروز دوازدهمین همایش نخبگان در این رویداد حضور داشتند، محور بحث های مطرح شده از سوی نخبگان در روز نخست این همایش را مطالبات آن‌ها در حوزه‌های توسعه فناوری عنوان کرد.

مدیرکل دفتر اثربخشی و اثرگذاری بنیاد ملی نخبگان افزود: نخبگان در همایش امروز تاکید داشتند که شرکت‌های دانش‌بنیان حول محور نه فناوری بلکه کارآفرینی شکل گیرند.

همه دستگاه های دولتی ملزم به تشکیل کانون های نخبگانی می شوند

وی یکی دیگر از مطالبات نخبگان را در دوازدهمین همایش ملی نخبگان، حمایت لازم دولت برای حرکت آنها در زمینه های دانش بنیانی و تجاری سازی عنوان کرد.

ضرغامی در ادامه، تعریف نظام ارزشی برای نخبگان و شناسایی نخبگان از دوران کودکی و آموزش آنها را از دیگر درخواست های مطرح شده از سوی جامعه نخبگان اعلام کرد و افزود: آنها درخواست داشتند که از امدادرسانی به نخبگان به سمت امدادگیری از آنها در جهت رفع چالش‌های کشور حرکت شود.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین همایش ملی نخبگان با شعار «حکمرانی نخبگان برای سرآمدی ایران» پس از سه سال تاخیر به دلیل همه گیری کرونا، امروز با مشارکت ۵۰۰ نخبه و دستگاه‌های دولتی در سالن اجلاس سران برگزار شد.