صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛

واریز بیش از 2430 میلیارد ریال به‌ حساب اعضای بازنشسته آبانماه 1402

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 2430 میلیارد و 921 میلیون ریال به حساب اعضای صندوق که از دوم مهر تا اول آبان 1402 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و اعلام کرد سود سال مالی 1402 نیز طبق روال به حساب این بازنشستگان واریز خواهد شد. به گزارش کارآفرینان موفق، روابط عمومی موسسه […]

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 2430 میلیارد و 921 میلیون ریال به حساب اعضای صندوق که از دوم مهر تا اول آبان 1402 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و اعلام کرد سود سال مالی 1402 نیز طبق روال به حساب این بازنشستگان واریز خواهد شد.
به گزارش کارآفرینان موفق، روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در گزارشی از آخرین وضعیت واریزی صندوق به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق اعلام نمود مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه می‌باشد که به حساب 6464 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد و در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یکماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.
در گزارش موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان آمده است  این افراد همچنین شامل بازخرید‌ها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند، افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرس szf.satpay.ir واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.همچنین فرهنگیانی که قبلا در بانک سرمایه حساب نداشتند، توسط بانک برای آنها افتتاح حساب صورت گرفته است، بنابراین بازنشستگان برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی نمایند.
روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه گزارش نموده است: این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌نمایند.براساس گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره،  اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه باعث ترغیب بیشتر  فرهنگیان به عضویت در صندوق شده است به طوری که علاوه بر معلمان جدیدالاستخدام، فرهنگیان شاغل نیز که عضو صندوق نبودند، نسبت به عضویت اقدام کرده‌اند. به طوری که در حال حاضر 86 درصد از فرهنگیان عضو صندوق هستند.
روابط عمومی از صندوق از  فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، خواسته است با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند. همچنین فرهنگیانی که عضو موسسه هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف 5 درصد حقوق و مزایا اقدام کنند.
خبرنگار: فاطمه حبیبی