وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جلوگیری از بروز آسیبهای اجتماعی مورد تاکید است

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه جمعه در اختتامیه رویداد ملی ارزش آفرینی ”دا” (دختران ایرانی) در مشهد افزود: این مهم در دستور این وزارتخانه است و موفقیت این اقدام مشارکت همه را می طلبد. وی خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد فضای خلاق برای حمایت از ایده های جدید هستیم، […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه جمعه در اختتامیه رویداد ملی ارزش آفرینی ”دا” (دختران ایرانی) در مشهد افزود: این مهم در دستور این وزارتخانه است و موفقیت این اقدام مشارکت همه را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد فضای خلاق برای حمایت از ایده های جدید هستیم، امروز ادارات کل فرهنگ در کشور مأمن جوانان انقلابی و خلاق شده و این مسیر را با قاطعیت جلو خواهیم بود و کارهای بزرگی در دولت مردمی که رییس جمهور آن فردی جهادی متعلق به آب و خاک زرخیز مشهد و خراسان است، عملیاتی کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حاشیه نشینی معضل اجتماعی اصلی در مشهد است، چرایی ایجاد حاشیه نشینی انتهای خط است، در سایر آسیبهای اجتماعی نیز وقتی به انتهای خط توجه شود، شکل خشنی از اجتماع را بالا می آورد، برخورد و وضع معیارهای سختگیرانه باید انجام شود.

اسماعیلی اضافه کرد: این درحالیست که اگر در ابتدای کار فضاهای رشد را در اختیار فرزندانمان قرار دهیم، ده ها برابر اثر و فایده خواهد داشت.

وی گفت: در رویداد ملی دختران ایرانی”دا”  از ٢۶٠ شهر کشور توسط دختران خلاق، ایده ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتماد به دختران ایرانی و رقم خوردن کارهای بزرگ با کنار هم قرارگرفتن دختران خلاق از مهمترین بازخوردهای این رویداد است.

وی اضافه کرد: امروز در جامعه مشکل هویتی یک مشکل جدی است، تمام تلاش بدخواهان ملت ایران القای وجود بحران و بن بست در کشور است و به جوانان توجهی نمی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: متاسفانه فضای رسانه ای کافی نداریم که به اینها فضای رسانه ای بدهیم.

اسماعیلی افزود: اصل این رویداد تقویت روحیه خودباوری و رسیدن به هویت جمعی بین جوانان سرزمین است.

وی گفت: در وزارت فرهنگ این موضوع را ذیل پروژه موضوعات اجتماعی پیش برده ایم، معتقدم اگر می خواهیم در حوزه اجتماعی از حالت انفعال خارج شویم باید به این موضوعات بپردازیم.
 

مضجع شریف رضوی، فلسفه اصلی مشهد

شهردار مشهد نیز در این همایش اظهار کرد: مشهد با قدمت کمتر از هزار و ٣٠٠ سال شهر جوانی در کشور است.

سید عبدالله ارجائی خاطرنشان کرد: شهر مشهد سابقه زیست ندارد و این شهر یک باغ خصوصی است که در هزار و ٣٠٠ سال رشد و جمعیت پذیری آن  سبقت را از کهن شهرهای اطراف خود را گرفته و امروز تبدیل به یک جهانشهر با سه و نیم میلیون جمعیت و پذیرش سالانه ٣٠ میلیون زائر و مسافر شده است.

شهردار مشهد ادامه داد: دلیل پیدایش مشهد مضجع شریف رضوی است، از اینرو در مشهد تمام مختصات شهر از جمله کالبد، فرهنگ و اقتصاد شهر باید با فلسفه ذاتی شهر و مضجع شریف رضوی داشته باشد.

ارجائی اضافه کرد: در این همایش دختران خلاق ایران زمین حضور دارند، از این قشر می خواهم در خصوص سبک زندگی در مشهد و مولفه های آن ایده ارائه دهند و از هر ایده نزدیک به اجرایی حمایت می کنیم.

وی افزود: تعریف تفریح شاد مومنامنه و نحوه پیاده سازی آن از جمله موضوعاتی است که باید در کنار زیارت روی آن کار شود و در کنار زیارت بسترهای مکمل زیارت ایجاد شود.

رویداد “دا” یک رویداد آموزشی-تجربی در قالب استارتاپ ویکند، ویژه دختران ۱۶ تا ۲۵ ساله است که با هدف شتاب‌دهی و حمایت از کنشگری و ارزش‌آفرینی دختران ایران برگزار شد.