پذیرش بیش از ۵ هزار معلم جدید در تهران؛ آموزش و پرورش محل تأمین شغل برای بیکاران نیست

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ هزار نفر به فرآیند آزمون استخدام آموزگاری اعتراض دارند، گفت: هر کس اعتراض دارد برگزیده ها را ببیند. آموزش و پرورش محل تأمین شغل برای بیکاران نیست که هر کسی بیکار مانده از آموزش و پرورش گله کند. به گزارش کارآفرینان موفق، رضامراد صحرایی […]

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ هزار نفر به فرآیند آزمون استخدام آموزگاری اعتراض دارند، گفت: هر کس اعتراض دارد برگزیده ها را ببیند. آموزش و پرورش محل تأمین شغل برای بیکاران نیست که هر کسی بیکار مانده از آموزش و پرورش گله کند.

به گزارش کارآفرینان موفق، رضامراد صحرایی در جشن طلیعه داران تعلیم و تربیت که به منظور استقبال از نو معلمان آموزش و پرورش شهر تهران که با حضور حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مجلس و وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم برگزار شد، اظهار کرد: به عنوان معلمی که در انتخاب شما کوشیده است، امروز می‌خواهد پرده از برخی مسائل بی هیچ تعارفی بردارد. می‌خواهم برای شما درد دل کنم که برای انتخاب معلمان قیمتی چه مرارت‌هایی را تحمل کردم.

وی ادامه داد: میخواهم به شما بگویم برای انتخاب «معلمی» که گران سنگ ترین سرمایه کشور یعنی کودکان معصوم در دستان اوست؛ چه سختی ها کشیدم. میخواهم بگویم برای اینکه نشان دهم معلم محور تحول جامعه است و اگر او درست شود کشور درست می‌شود چه سختی‌ها کشیده‌ام. امروز نه برای رسانه‌ها؛ بلکه برای همکارام عزیزم سخن می‌گویم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۵۳۰ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزگاری شرکت کردند، افزود: از این بین حدود ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر در دو مرحله پذیرفته شدند و بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر به این فرآیند اعتراض دارند. هر کس اعتراض دارد برگزیده ها را ببیند. آموزش و پرورش محل تأمین شغل برای بیکاران نیست که هر کسی بیکار مانده از آموزش و پرورش گله کند.

صحرایی افزود: برای این ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر قیمتی ترین فارغ التحصیلان را برگزیده ایم چون مهم ترین کار کشور را به آنها می‌سپاریم. روزی که رئیس جمهوری من را برگزید به ایشان گفتم بنده معلم هستم، از سیاست می‌دانم اما آن را نمی ورزم. میخواهم معلمی کنم.

وی درباره مسائل مربوط به کمبود معلم نیز توضیح داد: کسانی حقیقت ماجراها را نمی‌گویند. نمی‌گویند پچ پچ کنان در گوش رئیس جمهوری وقت می‌گفتند ۳۰۰ هزار معلم در کشور اضافه است و امروز می‌گویند که ای وای معلم نداریم. این دولت مظلومانه به دنبال کشف استعدادها برای معلمی است. کمبود معلم را مگر ما به وجود آوردیم؟ مگر این کمبود معلم یک ساله ایجاد شده است که این دولت آن را یک ساله از بین ببرد؟

صحرایی خاطر نشان کرد: با چه رویی  رو به دوربین می‌شوند و می‌گویند کمبود معلم به دلیل ضعف مدیریت بوده است؟، مگر معلم ها یادشان رفته شما دم از مازاد بودن و زیادی بودنشان میزدید؟، معلمان فراموش می‌کنند آن دوران خسران را؟

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: در آزمون دبیری و هنرآموزی نیز ۳۳۰ هزار نفر برای جذب ۲۲ هزار نفر شرکت کردند. در اجرای این آزمون تاخیر شد. البته آموزش و پرورش در آن تاخیر تقصیر ندارد؛ اما بماند. ما بهترینن ها را در این آزمون انتخاب کردیم. تاخیر در اعلام نتایج وجود داشت، اتقاق بدی بود، می‌پذیریم. یک ماه این معلمان به مدارس ملحق نشدند؛ اما جذب معلمی که قرار است ۳۰ سال به آموزش و پرورش خدمت کند؛ اگر یک ماه با تاخیر انجام شود می‌ارزد به اینکه من بعدها دانش آموز را برای آنچه آموخته و نیاموخته قانع کنم.

صحرایی ادامه داد: ما تصمیم گرفتیم و عهد بستیم که بر وظیفه خود بکوشیم. افتخار بنده معلمی و نه وزیر بودن و نه یکی از اعضا کابینه بودن است. امروز معلمی شرافت وزارت و نه وزارت شرافت معلمی است؛ اما به خاطر نمایاندن حقیقت باید بگویم کسانی که چند سال پیاپی مجوز استخدام به آموزش و پرورش ندادند و معلمی وارد آموزش و پرورش نکردند و پشت تریبون مجلس گفتند هزینه تربیت در مدارس دولتی بالا است و باید مدارس غیر دولتی را تقویت کنیم؛ امروز با چه رویی درباره کمبودی که پیش آمده سخن می‌گویند؟