پیشگیری از بیماری‌های کودکان با مکمل ایرانی

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مکمل یدوفولیک می تواند به مادران کمک کند تا از بیماری های کودک در دوران بارداری پیشگیری کند. امیرعباس مومنان عضو هیات مدیره شرکت بهداشتی درمانی پژوهش کاو آفاق در مورد این دستاورد گفت:  مکمل یدوفولیک […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مکمل یدوفولیک می تواند به مادران کمک کند تا از بیماری های کودک در دوران بارداری پیشگیری کند.

امیرعباس مومنان عضو هیات مدیره شرکت بهداشتی درمانی پژوهش کاو آفاق در مورد این دستاورد گفت:  مکمل یدوفولیک یک مکمل مهم در چرخه درمان است که دارای ترکیبی منحصر به فرد از اسید فولیک و ید است.

وی افزود: این ترکیبات در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و شیردهی از مهم ترین مواد مغذی لازم و ضروری برای رشد سیستم عصبی، بینایی و شنوایی جنین و نوزاد است.

جلوگیری از بیماری گواتر در کودکان

این فناور یادآور شد: مصرف مکمل یدوفولیک در زنان باردار و شیرده می تواند از بروز بیماری گواتر در کودکان آن ها که باعث ایجاد مشکلات بعدی در دوران بزرگسالی می شود و همچنین از ضریب هوشی پایین در آنها پیشگیری کند.

مومنان به مادران باردار توصیه کرد که از ۲ تا سه ماه پیش از بارداری، در طول زمان بارداری و در دوران شیردهی از ترکیبات یددار مصرف کنند زیرا اگر میزان ید دریافتی جنین کمتر از ۱۵۰ میکروگرم در روز باشد به تدریج تیروئید وی دچار مشکل می شود.

وی ادامه داد: مکمل یدوفولیک برای پیشگیری از کم خونی و آسیب به جنین استفاده می شود و از جمله داروهایی است که بواسطه تولید آن می توان از صدمات آتی به جامعه پیشگیری کرد.

 عضو هیات مدیره این شرکت بهداشتی درمانی تصریح کرد: کاربرد یدوفولیک در افراد با اختلالات و جذب نامناسب فولات است و افرادی که اختلال ژنتیک دارند نیز از آن استفاده می کنند.

پیشگیری از نقص‌های مادرزادی

مومنان افزود: ویتامین موجود در مکمل بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی، نقص‌های مادر زادی، پوکی استخوان و سرطان‌های مشخصی حفظ می‌کند.

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: تولید دارو در داخل کشور علاوه بر اشتغال زایی کمک می کند تا در شرایط سخت، دسترسی آسان به نیازهای اولیه کشور وجود داشته باشد و صرفه جویی ارزی قابل توجهی رقم بخورد.