چاپ روی محصولات را چاپگر ایرانی تسهیل کرد

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، قابلیت چاپ اشکال و لوگو به همراه حروف مختلف از ویژگی هایی است که بسیار کاربردی بوده و توسط این دستگاه چاپگر انجام می شود. دستگاه های لیزری به دلیل عدم استفاده از جوهر باعث کاهش هزینه ها می شود. از طرفی به […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، قابلیت چاپ اشکال و لوگو به همراه حروف مختلف از ویژگی هایی است که بسیار کاربردی بوده و توسط این دستگاه چاپگر انجام می شود.

دستگاه های لیزری به دلیل عدم استفاده از جوهر باعث کاهش هزینه ها می شود. از طرفی به علت خرابی کم دستگاه هزینه های جانبی مصرف کننده بسیار کم می شود.

امیر اسدالله گلستانی عضو هیات مدیره شرکت آرین بهرنگ سیاه قلم با بیان این که معمولا جت پرینترها با استفاده از جوهر عملیات چاپ را انجام می دهند، گفت: با پیشرفت علم مدلی از دستگاه های جت پرینتر وارد بازار شد که این کار را به کمک پرتوهای نور انجام می دهند.

وی افزود: با متمرکز کردن نور در یک نقطه قدرت و توان پرتو بالا می رود و از این پرتو متمرکز شده اطلاعات داده شده توسط کاربر روی محصول حک می شود.

کاهش هزینه مصرف کننده

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، عضو هیات مدیره شرکت آرین بهرنگ سیاه خاطرنشان کرد: دستگاه های جت پرینتر لیزری معمولا مواد مصرفی نظیر کارتریج ندارند و با سوزاندن یک لایه نازک از روی سطح محصول به کمک پرتوهای نور عملیات چاپ را انجام می دهند و همین امر هم باعث کاهش هزینه مصرف کننده و هم باعث حک شدن یک چاپ قوی و با کیفیت بدون هیچ نقصی می شود.

گلستانی با بیان اینکه دستگاه نیاز به جوهر ندارد و با پرتوهای نور عملیات چاپ را انجام می دهد، ادامه داد: جوهر در بعضی مواقع باعث کثیفی زیادی اطراف محصول می شود اما در این مدل دستگاه، از این مشکل خبری نیست.

وی افزود: فرآیند چاپ اطلاعات احتیاج به دقت بالایی دارد و چون تاریخ زن های لیزری دقت بالایی دارند، این امر را با کمترین خطا و اشتباه انجام می دهد.

این مدیر حوزه دانش بنیان خاطرنشان کرد: دستگاه دقت بسیار بالایی دارد پس اگر محصول به صورتی است که باید چاپی با اندازه های بزرگ روی آن حک شود و یا چاپ باید بسیار کوچک باشد، دستگاه می تواند با بالاترین کیفیت این کار را انجام دهد.

صادرات به کشورهای منطقه

گلستانی توضیح داد: جت پرینتر لیزری قابلیت چاپ روی پلاستیک های مختلف، انواع سطوح شیشه ای، کاشی ها و سرامیک های مختلف، انواع محصولات سنگی، چرم‌های طبیعی و مصنوعی و سطوح چوبی مختلف را دارد.

وی یادآور شد: این دستگاه ایران ساخت یک هشتم نمونه خارجی قیمت دارد و به‌خاطر کیفیت مطلوب، به کشورهای عراق، امارات، ترکیه، تاجیکستان و گرجستان صادر می شود. از سوی دیگر تولید این دستگاه حدود ۶۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.