کیت‌های نانوفناورانه DNA و RNA در کشور تولید شد

به گزارش مجله کارآفرینان موفق، به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، در حال حاضر اغلب آزمایشگاه‌های کشور برای غربالگری و استخراج DNA و RNA از روش‌های زمان‌بر و پرهزینه استفاده می‌کنند. امیر شیرعلی‌زاده دزفولی مدیرعامل این شرکت گفت: کیت‌های استخراج DNA و RNA  تولیدی این شرکت ۷۰ درصد نسبت به کیت‌های خارجی ارزان‌تر بوده […]

به گزارش مجله کارآفرینان موفق،

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، در حال حاضر اغلب آزمایشگاه‌های کشور برای غربالگری و استخراج DNA و RNA از روش‌های زمان‌بر و پرهزینه استفاده می‌کنند. امیر شیرعلی‌زاده دزفولی مدیرعامل این شرکت گفت: کیت‌های استخراج DNA و RNA  تولیدی این شرکت ۷۰ درصد نسبت به کیت‌های خارجی ارزان‌تر بوده و با سرعت بالایی می‌تواند فرآیند استخراج را انجام دهد. هیچ وابستگی به خارج از کشور برای تولید این محصولات نداریم.

وی یادآور شد: با استفاده از این کیت‌های نانویی مغناطیسی، زمان انجام آزمون از گرفتن نمونه تا ارائه نتایج به کمتر از سه ساعت کاهش یافته است. این فناوری برای جداسازی انواع اسیدهای نوکلئیک ویروس‌های بیماری‌زا نظیر ایدز و آنفولانزا قابل استفاده است

این فناور تصریح کرد: این شرکت انواع مختلفی از محصولات نظیر نانومواد را نیز تولید می‌کند، نانوذرات طلا و نانولوله‌های مغناطیسی از دیگر محصولات این شرکت است که تاکنون چهار گواهی نانومقیاس نیز دریافت کرده است.

براساس گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شرکت روناش تکنولوژی پارس به‌عنوان شرکت دانش‌بنیان ایرانی، در زمینه توسعه و تولید محصولات بر پایه دانش نانو تمرکز دارد. تمامی فعالیت‌ها و پروژه‌های شرکت در حوزه‌های مواد پیشرفته و نانومواد، توسعه محصولات بر پایه فناوری نانو و نیز تولید و توسعه محصولات بر محور زیست‌فناوری است که منجر به خلق فناوری و تولید محصولات دانش‌بنیان شده است. در حال حاضر تمامی محصولات تجاری‌سازی شده این شرکت با برند تخصصی AMINBIC به بازار ارائه می‌شود.

«شرکت روناش تکنولوژی پارس» با به کارگیری توان و دانش بومی، موفق به طراحی و تولید کیت‌های مغناطیسی استخراج نوکلئیک اسیدها شده است و در مسیر توسعه و پیشرفت محصولات خود، روابط نزدیکی با بسیاری از دانشگاه‌های مطرح تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های ملی و شرکت‌های نوآور ایرانی دارد.