۶ کارگر در معدن رزمجاه طزره جان باختند؛ بازدید میدانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از محل حادثه

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بازدید میدانی و بررسی وضعیت انفجار حادثه معدن رزمجاه طزره صبح امروز وارد منطقه طزره در شهرستان دامغان شد. سید صولت مرتضوی بامداد امروز ۱۳ شهریور و به منظور بررسی ابعاد حادثه تلخ انفجار معدن ذغالسنگ البرز شرقی دامغان و همچنین همدردی با خانواده کارگران جانباخته […]

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بازدید میدانی و بررسی وضعیت انفجار حادثه معدن رزمجاه طزره صبح امروز وارد منطقه طزره در شهرستان دامغان شد.

سید صولت مرتضوی بامداد امروز ۱۳ شهریور و به منظور بررسی ابعاد حادثه تلخ انفجار معدن ذغالسنگ البرز شرقی دامغان و همچنین همدردی با خانواده کارگران جانباخته در این حادثه وارد منطقه طزره شهرستان دامغان شد.

سید محمدرضاهاشمی، استاندار سمنان نیز که از شب گذشته در محل حادثه انفجار معدن حضور دارد، از وی استقبال کرد و هم اینک در منطقه حضور دارند.

 

با تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی، عملیاتی و پشتیبانی و پیگیری تمامی مسئولان مدیریت بحران استان سمنان و شهرستان دامغان، در کمتر از ۱۰ ساعت از انفجار معدن رزمجاه طزره، پیکر بی‌جان ۶ نفر از محبوس‌شدگان این حادثه کشف شد.‌

بهروز افروز، قربانعلی کمال، حسین غزائیان، حمید ایزدی، ابوالفضل غنایی و محمد نعیمی‌صفت، در تونل محل حادثه‌ی انفجار معدن محبوس شده بودند و فعالیت تیم پیشران برای ایمن‌سازی محل و ورود به تونل برای امدادرسانی ادامه داشت و نهایتأ پیکر بی‌جان این ۶ کارگر بامداد امروز(دوشنبه، ۱۳ شهریور) پیدا شد.

ساعت ۱۹:۳۰ عصر یکشنبه دوازدهم شهریور بر اثر تجمع گاز در یکی از تونل‌های معدن ذغال‌سنگ شرکت البرز شرقی در عمق ۷۰۰ متری معدن در طزره دامغان، تونل ریزش کرد و ۶ نفر در معدن محبوس شدند.

بر اثر این انفجار، تعدادی از کارگران بر اثر استنشاق گاز دچار تنگی نفس و مسمومیت شدند که در همان محل درمان شدند و ۶ کارگر نیز پس از ساعت‌ها تلاش نیروهای امدادی، متأسفانه جان باختند.

از ۶ کارگر فوت‌شده، ۵ کارگر دامغانی و یک کارگر شاهرودی بودند.

غان- استاندار سمنان با اشاره به انفجار در معدن رزمجاه طزره دامغان گفت: این حادثه متاسفانه جان شش معدنچی را گرفته است.

سید محمدرضا هاشمی در گفت‌وگو با بازار، با اشاره به وقوع انفجار در معدن زغال سنگ رزمجاه طزره دامغان در عصر روز یک‌شنبه و جانباختن شش معدنچی اظهار داشت: پیکر کارگران محبوس حادثه انفجار معدن زغال‌سنگ دامغان دقایقی و در قبل در صبح دوشنبه از تونل محل حادثه خارج شد.

وی ضمن بیان اینکه اورژانس و هلال احمر و عوامل امدادی فوری و در همان دقایق اول پس از حادثه در محل حاضر شدند، افزود: تعدادی کارگر با حالت مسمومیت استنشاق گاز در مکان معدن درمان شدند.

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه علت حادثه انفجار وجود گاز در یکی از تونل های معدن البرز شرقی رزمجاه طرزه دامغان بوده است، ابراز داشت: این جان باختگان در یکی از تونل‌ها محبوس شده بودند.

هاشمی ضمن بیان اینکه این عملیات کمتر از ۱۰ ساعت به طول انجامید، تصریح کرد: از ساعات ابتدایی بامداد روز دوشنبه راه دسترسی باز و پیکر این افراد کشف شد.

وی اسامی جانباختگان را بهروز افروز، قربانعلی کمال، حسین غزائیان، حمید ایزدی، ابوالفضل غنایی و محمد نعیمی صفت اعلام کرد و یادآور شد: این افراد در یکی از تونل‌های استخراج زغال سنگ متعلق به شرکت البرز شرقی در حال فعالیت در عمق ۷۰۰ متری معدن بودند.

خبرنگاتر؛ فاطمه حبیبی