معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک برنامه  تلویزیونی اعلام کرد:

185 کاریابی خارجی در 20 استان کشور فعال هستند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه  تلویزیونی صف اول اعلام کرد: 185 کاریابی خارجی در 20 استان کشور فعال هستند و همه استان های کشور کاریابی خارجی ندارند. به گزارش کارآفرینان موفق از  بازارکار، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امشب (15 دی‌ماه) با حضور در برنامه […]

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه  تلویزیونی صف اول اعلام کرد: 185 کاریابی خارجی در 20 استان کشور فعال هستند و همه استان های کشور کاریابی خارجی ندارند.

به گزارش کارآفرینان موفق از  بازارکار، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امشب (15 دی‌ماه) با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول به تشریح سیاست ها،  برنامه ها و عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال استان، تک رقمی شدن نرخ بیکاری در 24 استان کشور، توسعه مشاغل خانگی و مشکلات اعطای تسهیلات از سوی بانک ها، کاهش نرخ بیکاری و نحوه فعالیت و چالش های حوزه کاریابی ها و … پردخت.

«محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نرخ بیکاری در 24 استان کشور تک رقمی شده است و نرخ بیکاری دانش آموختگان نیز کاهش یافته است.

وی درباره فعالیت کاریابی های خارجی گفت: مردم باید بدانند آن سوی آب ها و در کشور های خارجی مثل اروپا و آمریکا برای کارجویان فرش قرمز پهن نکرده اند. و از سوی دیگر نباید به کاریابی هایی که با اطمینان وعده کار با در امد بالا می دهند اعتماد کنند و به لیست کاریابی های مجاز در سایت وزارت کار مراجعه نمایند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعطای تسهیلات و هدر رفت  تسهیلات و لزوم نظارت وزارت کار تصریح کرد: به طور معمول 30 در صد منابع در غیر حوزه اشتغال به کار گرفته می شود اما وزارت کار یک نهاد نظارتی است و تلاش می کند این ابزار نظارتی را در مسیر اعطای تسهیلات در راستای اهداف اشتغل خود اعمال نماید.

این خبر تکمیل می شود.

خبرنگار: فاطمه حبیبی